Зеленський виступив на Мюнхенській конференції з безпеки: головні заяви

111

Війна в Україні – це війна в Європі

Зеленський почав свій виступ заявивши, що “не зовсім коректно говорити війна в Україні. Це війна в Європі. Ми прагнемо припинити цю війну”.

“Ми домовилися в Парижі, що підтвердимо прихильність всеосяжного припинення вогню … Але повну тишу поки ще не вдалося забезпечити … Потрібні дієві механізми, за якими припинення вогню буде не просто на словах”, – заявив він.

Зеленський заявив про готовність до діалогу з населенням ОРДЛО

Зеленський зазначив, що українська влада готова домовлятися з мирними жителями окупованого Донбасу, але не з представниками невизнаних “республік”.

“Нас переконують, що дієвим механізмом є прямий діалог з так званою місцевою владою в ОРДЛО. Ми готові до діалогу з мирним населенням цих територій, але не з тими, хто є невизнаними з точки зору міжнародного права”, – заявив Зеленський.

…про місцеві вибори

Зеленський заявив про бажання провести місцеві вибори восени 2020 по всій Україні, включаючи окуповані території Донецької та Луганської областей і “хотілося б і на території Криму”.

… про нову ініціативу щодо розведення на Донбасі

За словами Зеленського, українська сторона пропонує проводити розведення за секторальним принципом, відповідно до якого, лінія розмежування розбивається на сектори.

“Здійснюється поступове розведення сил і засобів. Перехід від одного сектора до наступного можливий лише після того, як СММ ОБСЄ верифікує, що у секторі відсутні будь-які незаконні збройні формування, озброєні війська та військова техніка”, – пояснив він, зазначивши, що найближчим часом Україна поінформує учасників нормандського формату про цю ініціативу.

… про завершення війни на Донбасі

Зеленський зазначив, що не знає скільки потрібно часу на завершення війни, але зазначив, що цього хоче Україна і Європа і потрібно, щоб цього захотіла Росія.
“Сильна армія, чи ядерна зброя, чи НАТО є захистом незалежності територій. Ніякі документи, меморандуми не захищають. Я не вірю в будь-які бумаги і всім країнам моя пропозиція – не можна вірити в будь-які документи. Ніхто нічого не гарантує, на жаль”, – сказав він.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...