У київській лікарні імплантували механічне серце

210

В Олександрівській клінічній лікарні вперше провели операцію з імплантації механічного серця (LVAD). В Україні це перша подібна операція виконана на базі муніципального медичного закладу.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Повідомляється, що всього було зроблено декілька таких операцій — їх провели в Інституті серця.

Механічне серце імплантували 67-річному киянину. Він страждає на важку форму серцевої недостатності, переніс кілька інфарктів. Останній місяць перебував на стаціонарному підтримувальному лікуванні. Наразі, після проведення операції, пацієнт почуває себе добре і вже може ходити.

«Серце не працювало. Чоловік не міг далеко ходити і постійно знаходився в лікарні. Ми вводили необхідні ліки, щоб підтримувати роботу серця. Тепер пацієнт може літати у будь-який куточок світу. Він живе, як зі звичайним механічним клапаном. І приймає лише варфарин. Раніше ці механічні серця були перехідним етапом до трансплантації. Сьогодні ж це – окрема альтернатива. І пацієнти живуть багато років із такими механічними серцями», – пояснив завідувач кардіологічного відділення Олександрівської лікарні Віктор Клюзко.

Операція тривала 3 години. Її вартість — близько 5 мільйонів гривень, з яких 4,5 млн — вартість самого серця. Проте зазначається, що для пацієнта операція була безкоштовною — й провели у рамках програми «Здоров’я киян», яку фінансує місто. Всього у рамках програми придбали два таких серця — друге найближчим часом імплантують ще одному пацієнту.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...