В Україні народжується новий шахтарський профспілковий рух проти “смотрящіх” в галузі

185

Як повідомляли ЗМІ, вчора під Верховною Радою кілька тисяч шахтарів з Волині, Львівщини та Донбасу, члени їх родин та ветерани АТО/ООС протестували проти провальної економічної політики Уряду Гончарука в енергетичній сфері. В першу чергу акцент був на торгівлі вугіллям з окупантами, відсутності зарплат, масових скороченнях шахтарів та продовження практики “смотрящіх” в вугільній галузі.

На мітинг приїхали і мешканці Нововолинська. Серед них – депутати Нововолинської міської ради Валерій Мних та Віктор Тарасенко, керівник Волинського теркому профспілки працівників вугільної промисловості Роман Юзефович.

«Ми відстоювали інтереси шахтарів за збереження вугільної галузі. Було близько 25-ти людей з Нововолинська. Про поїздку всіх повідомляли, однак нововолинським гірникам, які працюють на шахтах, не вийшло поїхати. Їх представляли жінки шахтарів та шахтарі, які на пенсії», – розповів депутат міськради, помічник нардепа Ігоря Гузя Валерій Мних.

До мітингуючих з Нововолинська шахтарів вийшов парламентар Ігор Гузь, який постійно виступає за інтереси волинських шахт у Верховній Раді.

Свою позицію нардеп озвучував і на брифінгу: Якщо Кабмін, Міністерство енергетики та захисту довкілля планують закрити шахти тихцем, без діалогу з людьми, то вони на жорсткі дії отримають і жорстку відповідь з боку гірників та їхніх сімей.

Кореспондент з посиланням на Вести повідомляє, мітингувальники тримали плакати з написами: «Стоп! Торгівлі вугіллям на крові!», «Гончарук, не тікай від народу», «Шахтарям – гідне життя», «Кропачов, поверни награбоване».

Після цього акція протесту продовжилася біля будівлі Уряду України.

Частина протестувальників приїхала у центр Києва на акцію із західної України, частина зі сходу. Люди нарікають, що отримують зарплату не регулярно і з чимали затримками. Крім того, вони просять уряд навести лад у вугільній галузі. Передусім, це стосується російського вугілля, яке і досі завозять до України напівлегальними схемами.

Аби привернути увагу влади, мітингувальники тримали плакати з написами: “Досить купувати російське вугілля для Українських ТЕС”, “Шахтарям зарплати”. А ветерани АТО, своєю чергою, заявили про намір продовжити блокаду торгівлі з країною-агресом вже від понеділка, повідомляє ТСН.

Таким чином можна константувати: в країні народжується новий профспілковий шахтарський рух, який готовий реально викинути схемщиків та смотрящіх з цієї галузі.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...