27 березня

0 246

27 березня стався найбільший землетрус у Північній Америці, найжахливіша катастрофа в історії авіаціїі, загинув Юрій Гагарін і вбили Максима Курочкіна. Ну і звичайно ж, були й більш позитиві події.

1964 рік — на Алясці стався найбільший у Північній Америці землетрус силою 8.6 балів – загинуло 114 чоловік.

1968 року під час учбово-тренувального польоту в авіакатастрофі загинув перший космонавт світу Юрій Гагарін.

У 1977-му сталася найжахливіша катастрофа в історії авіації.

При спробі зльоту з аеропорту Тенеріфе “Боїнг-747” авіакомпанії KLM врізався в такий же літак компанії Pan Am. Загинуло 582 особи.

1966 рік — пес на кличку Піклз і його господар Девід Корбетт стали героями дня в Англії.

Вони знайшли на галявинці одного з Лондонських парків вкарадену тиждень назад “Золоту богиню” — статуетку богині перемоги Ніке, що вручалась кращій футбольній команді світу.

1994-й — в Україні пройшли перші після розпаду СРСР парламентські вибори. Президентом стає Леонід Кучма.

В 2000 році Суд Сан-Франциско зобов’язав компанії Philip Morris і R.J. Reynolds виплатити 20 мільйонів доларів Леслі Уайтлі, котрий звинуватив виробників сигарет у тому, що їх продукція спричиналася до розладів його здоров’я.

2007 рік — у Києві на порозі суду вбили російського бізнесмена Максима Курочкіна.

Курочкіна вбили близько 17.00,  на внутрішньому подвір’ї Святошинського районного суду Києва, пострілом снайпера в серце після закінчення судового засідання у його справі. Цим же пострілом поранено і сержанта міліції Андрія Литвинчука, що супроводжував Курочкіна. Конвоїр залишився живим. Снайпер стріляв із даху дев’ятиповерхового будинку за 300 метрів від суду.

В цей день народилися:

В 1845 році —Вільгельм Конрад Рентген, визначний німецький фізик-експериментатор, перший лауреат Нобелівської премії з фізики (1901 рік).

Вільгельм Рентген відкрив короткохвильове електромагнітне випромінювання — рентгенівські промені. Це відкриття мало величезний вплив на подальший розвиток фізики, зокрема привело до виявлення радіоактивності. Перша Нобелівська премія з фізики 1901 року була присуджена Рентгену. Він сприяв швидкому практичному застосуванню свого винаходу у медицині. Конструкція створеної ним першої рентгенівської трубки лежить в основі сучасних приладів.

1863 рік — Генрі Ройс, англійський промисловець, один з співзасновників компанії Rolls-Royce.

В 1868 році народився Патті Сміт Хілл, американський педагог, автор (разом із сестрою Мілдред) пісеньки “Happy Birthday to You”.

1963 рік — Михайло Щербаков, російський поет, автор і виконавець пісень.

В цей де день народився Квентін Тарантіно, американський актор.

Світову популярність здобув після картини “Кримінальне чтиво”, яка принесла йому “Золоту пальмову гілку” кінофестивалю Канна, а також премії “Оскар” і “Золотий глобус” за кращий сценарій. Крім того, зняв такі фільми, як “Скажені пси”, “Убити Біла”, “Безславні ублюдки”.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...