Історія Інтернету: всесвітній мережі виповнилося 51

163

7 квітня 1969 року вважається днем народження Інтернету.

Ще у 1962 році Джозеф Ліклайдер, керівник Агентства передових оборонних дослідницьких проектів США висловив ідею Всесвітньої комп’ютерної мережі. Напочатку 1969 року Міністерство оборони США започаткувало розробку проекту мережі, яка мала би бути на випадок війни. Розробку доручили Каліфорнійському університету Лос-Анджелеса, Стенфордському дослідному центрові, Університету штату Юта і Університету штату Каліфорнія в Санта-Барбарі.

Створену мережу назвали ARPANET, від англ. Advanced Research Projects Agency Network — Мережа Агентства передових досліджень. Усі проведені вищеназваними університетами роботи фінансувались за рахунок Міністерства оборони.

Так, ARPANET росла і розвивалась, її дедалі ширше почали використовувати вчені із різних галузей науки.

Перший сервер ARPANET встановили уже у вересні 1969 року у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Комп’ютер “Honeywell 516” мав 12 кілобайт оперативної пам’яті.

У цій мережі також існувала своя програма для електронної пошти, яка була на той час популярною.

У 1973 році до мережі через трансатлантичний кабель підключили перші іноземні організації з Великої Британії і Норвегії.

Тоді мережею користувалися для пересилки електронної пошти, тоді ж з’явилися перші списки поштових розсилок, групи новин та дошки оголошень.

1 січня 1983 року мережа ARPANET перейшла з протоколу NCP на протокол TCP/IP, який досі використовують для об’єднання мереж. Саме 1983 року за мережею ARPANET закріпився термін “Інтернет”.

У 1984 році створили серйозного конкурента єдиній мережі — Національний науковий фонд США заснував міжуніверситетську мережу NSFNet, котру сформували з дрібніших мереж, включаючи відомі на той час Usenet та Bitnet.

У 1988 році винайшли протокол Internet Relay Chat, завдяки якому в Інтернеті стало можливим вести чат.

У 1990 році мережа ARPANET пререстала існувати, програвши конкуренцію NSFNet. Через рік http-сервери стали доступні в Інтернеті, а 1993 року з’явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...