9 квітня

264

Цікаві подробиці з минулого 9 квітня.

 1667 рік — у Парижі відбулася перша у світі публічна виставка мистецтв.

1860 року французький винахідник Едуард-Леон Скотт де Мартінвілл зробив перший аудіозапис, який зберігається в паризькому архіві.

1921-й — у Ялті засновано музей Чехова.

В 1953 році кінокомпанія “Ворнер Бразерз” представила перший 3-D фільм — “Дім воскових фігур”.

1959-го НАСА оголосила про набір першої групи астронавтів. В СРСР перша група космонавтів була сформована на рік пізніше.

У 1970-му Поль Маккартні заявив, що більше не працюватиме з Джоном Ленноном, поклавши край існуванню “Бітлз” як групи.

“Бітлз” — один із найвпливовіших i найуспішніших з комерційного боку музичних гуртів в історії популярної музики. Кількість проданих платівок гурту перевищує 1 мільярд екземплярів, що є рекордом світової музичної індустрії. 15 альбомів “Бітлз” очолювало хіт-парад Великобританії — більше ніж будь-якого іншого виконавця.

1974 рік — у Керчі спущено на воду перший радянський супертанкер “Крим”.

9 квітня народилися:

1821 року — Шарль Бодлер, французьский поет (“Квіти зла”).

1926 року народився Х’ю Хефнер, американський видавець, засновник журналу “Плейбой”.

Спочатку працює в рекламному відділі журналу Esquire, але незабаром звільняється через відмову у підвищенні зарплати. З цього моменту Хефнер починає збирати гроші для створення власного журналу. Він заробляє $ 600 на кредитуванні, займає 8000 $ в інвесторів, а також 1000 $ у власної матері і починає роботу. Робочим назвою журналу булоStag Party( “Холостяцька вечірка”), але Хефнер відмовився від цієї назви, щоб не вступити в конфлікт з існуючим на той момент “чоловічим журналом” Stag Magazine, і не прогадав. У грудні 1953 року виходить перший випуск журналу Плейбой (Playboy) з Мерілін Монро на обкладинці тиражем 70000 примірників. Х’ю Хефнер дуже сумнівався в тому, що за першим випуском послідує другий, і навіть вирішив не ставити номер на обкладинку свого журналу. Але справа пішла. За перший тиждень було продано три чверті тиражу. Починалася сексуальна революція…

1935 рік — Тамара Коломієць, українська поетеса, перекладачка.

Член Національної спілки письменників України з 1956 року Того року її збірку “Проліски” було відзначено першою премією та золотою медаллю Всесоюзного фестивалю молоді і студентів у Москві.

1966-го народилася Синтія Ніксон, американська акторка.  Міранда в серіалі “Секс і місто”.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...