Чому коронавірус частіше вбиває чоловіків, ніж жінок

91

Жінки та чоловіки мають майже однакові шанси підхопити коронавірус, однак помирають від недуги частіше чоловіки.

За словами британської The Times, це доводять дані з 14 європейських країн, які надали статистику смертності проєкту Global Health 50:50, який досліджує зв’язок між статтю та рівнем захворюваності та смертності від Covid-19.

Наприклад, в Італії 55% випадків захворюваності припадає на чоловіків, однак серед тих, хто помер, цей показник сягає вже 69%. У Франції чоловіки становлять 47% усіх підтверджених випадків інфікування та 58% летальних випадків.

Звідки така різниця? За словами опитаних газетою дослідників, одна з причин – різні способи життя чоловіків та жінок, зокрема схильність представників сильної статі до шкідливих звичок.

“По всьому світу чоловіки більше страждають від деяких розладів, що підвищують ризик смерті від коронавірусу. Зокрема, йдеться про хронічні захворювання легенів і серцево-судинної системи. Це пов’язують з тим, що чоловіки більш схильні до ризикованішого способу життя – вживають алкоголь і, що важливіше в контексті коронавірусу, палять”, – пояснює газета.

Ще одна причина полягає в тому, що жіночому організму краще вдається боротися з будь-якими інфекціями – усе завдяки наявності у жінок двох Х-хромосом проти однієї у чоловіків. Чимало генів, пов’язаних з імунітетом, припадають саме на X-хромосому, наголошує газета.

“В деяких випадках жінки мають вдвічі більше деяких критично важливих генів”, – цитує видання Філіпа Гоулдера, професора імунології Оксфордського університету.

Ще один фактор – це гормони, каже професор Гоулдер. Він зазначає, що жінки здатні краще впоратися з вірусом, адже мають менше тестостерону – гормону, який пригнічує імунітет, додає The Times.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...