24 квітня

290

Іменини

24 квітня День ангела відзначають: Іван, Яків

Свята і памятні дати

Міжнародний день солідарності молоді

За рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді щороку 24 квітня святкується Міжнародний день солідарності молоді (International Day of Youth Solidarity). Вперше свято було відзначено 1957 року, а дата для проведення Дня приурочена до заключного засідання Бандунгської конференції країн Азії та Африки 1955 року. Цей пам’ятний день служить ще одним приводом, щоб привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до проблем молоді.

Всесвітній день захисту лабораторних тварин

Свято засновано Міжнародною асоціацією проти хворобливих експериментів на тваринах (ІнтерНІШ) 1979 року і підтримано ООН. Спочатку воно “відзначалося” зоозахисними організаціями в низці країн, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вівісекції (експериментів і дослідів над лабораторними тваринами), який підтримують активісти різних громадських і зоозахисних організацій.

У 1800 році почато створення бібліотеки Конгресу США.

Президент США Джон Адамс підписав розпорядження про виділення 5 тисяч доларів на придбання “книг, що можуть знадобитися в Конгресі”, чим фактично заклав початок створення бібліотеки Конгресу США.
Перші книги надійшли з Лондона в наступному році, а ще через рік з’явився перший бібліотечний каталог, що налічував 964 томи і 9 карт. Сьогодні у бібліотеці Конгресу США зберігаються 17 мільйонів книг і мільйони карт,, креслень, рукописів, фотографій, фільмів і відеозаписів.

1833 рік — у США запатентована газована вода

1918-го відбувся перший в історії танковий бій двох під Віллер-Бретоно у Франції: три британській машини марки Mark IV проти трьох німецьких A7Vs.

1967-й — прийшовши до влади в Греції, “чорні полковники” заборонили носіння міні-спідниць.

У 1992-му створена Федеративна Республіка Югославія (Сербія й Чорногорія).

Цього дня народилися:

У 1942 році — Барбра Стрейзанд, американська співачка й акторка, також – композитор, режисер, продюсер та політична активістка.

Володарка двох “Оскарів” (в номінації “Краща акторка першого плану” – за фільм “Смішна дівчина” та “Краща оригінальна пісня” – “Народження зірки”.), а також премій “Еммі”, “Греммі” і “Золотий глобус”.
Стрейзанд вважається однією з найуспішніших жінок сучасного шоу-бізнесу, що продала понад 145 мільйонів примірників своїх альбомів.

1955-го народився Юрій Макаров, український журналіст.

Восени 2007 року очолив журнал “Український тиждень”, залишив посаду шеф-редактора у вересні 2009-го. З 2008-2000 роках — ведучий програми “Культурний фронт” на Першому національному каналі Нині веде авторську колонку у цьому ж журналі.

1959 рік  — Ганна Герман, журналістка, заступник голови адміністрації президента Януковича (з лютого 2010 року).

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...