7 травня

270

7 травня відкрили найстаріший театр в Англії, американець повернувся з першої навколосвітньої подорожі велосипедом, а винахідник Олександр Попов продемонстрував перше радіо.

  В 1663  році  в центрі Лондона відкрився Королівський театр.

Через дев’ять років будівля згоріла, але була наново відбудована на попередньому місці, на Друрі-Лейн. Ніні – це найстаріший театр Англії.

1887-го  американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож велосипедом, проїхавши 13 500 миль. Подорож тривала понад три роки

1895 рік  — у Петербурзі російський фізик і електротехнік Олександр Попов продемонстрував винахід, який був прототипом радіо.

Початки радіомовлення в Україні припадають на 1924 рік, коли у Харкові, через 4 роки після того, як почали діяти 4-кіловатні радіостанції в Москві, Ленінграді й Казані, розпочато радіопересилання через малопотужні передавачі. Згодом постали радіостанції в  Києві, Одесі, Дніпропетровську, Донецьу та інших містах. Введена у дію 1927 року  Харківська “РВ 4” (Радиовещательная станция 4) була четверта за потужністю в усьому СРСР. У 1941 році  найпотужнішою довгохвильовою радіостанцією УРСР була Київська (“РВ 84”).

В 1946-му в  Токіо заснована компанія “Токіо цусін коге” (“Токійська компанія телезв’язку”), яка згодом була перейменована в “Соні”, через те, що американцям було важко вимовляти.

Мабуть, головною “фішкою” корпорації є введення скрізь своїх форматів. Наприклад, у її першому цифровому  плеєрі  використовувався власний формат звуку. Був також  випадок, коли в ліцензійні диски вбудовувався руткит, який стежив за користувачем і відразу повідомляв про спроби копіювання і тиражування дисків

1998 року   корпорація Mercedes-Benz за 37 мільярдів доларів купила корпорацію Chrysler Corporation

У 2006  році  у віці 99 років померла останній свідок загибелі “Титаніка” — американка, якій на момент катастрофи було 5 років.

Після її смерті живими залишилися ще двоє людей, які пливли на “Титаніку”, але на момент катастрофи їм було менше року.

Народилися:

У 1840 році  — Марко Кропивницький, український письменник, драматург, театральний актор.

Цього ж року народився Петро Чайковський, російський композитор.

Чайковький —автор десяти опер, трьох балетів, шести симфоній, 104 романсів (балети “Лебедине озеро”, “Спляча красуня”, “Лускунчик”).

1946 рік — Володимир Бортко, радянський кінорежисер.

Серед відомих робіт— “Блондинка за рогом”, “Собаче серце”, “Бандитський Петербург”, “Тарас Бульба”.  Лауреат Державної премії РРФСР за телефільм “Собаче серце”(1990  рік)

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...