Як ми літатимемо після коронавірусу

325

Якщо у чомусь зараз можна бути впевненим, так це в тому, що після того, як світ оговтається від пандемії Covid-19, авіаіндустрія вже не буде такою, якою була раніше.

Це стосується і авіаперельотів у тому вигляді, в якому ми до них звикли.

Криза, яку зараз переживає цей сектор через те, що люди у більшості країн світу змушені дотримуватися карантину, не схожа на жодну з тих, з якими авіалініям доводилося стикатися раніше.

За словами директора Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА) Александра де Жуньяка, вплив коронавірусу на галузь буде “набагато суворішим” за будь-яку іншу ситуацію, в якій опинялася авіація.

Багатьох зараз турбує запитання, як зміниться повітряний транспорт через пандемію.

З початку карантину кількість щоденних авіаперельотів у світі впала майже на 90% у деяких регіонах і майже весь пасажирський потік призупинили.

Логістичні проблеми

Як ми літатимемо після коронавірусу

Найбільша увага зараз зосереджена на майбутньому авіакомпаній та планах поступового повернення до “нового нормального режиму”.

Кореспондент ВВС Тео Леггетт каже, що перед галуззю стоїть кілька очевидних викликів у сфері логістики.

“Необхідно підготувати літаки до відновлення перельотів, а аеропорти – до їхнього обслуговування. Також потрібно повертатися до роботи над розкладами рейсів та наявного персоналу”, – каже він.

Зараз, в аеропортах по всьому світу перебуває близько 17 тисяч літаків, а це 60% світового аерофлоту, свідчать дані консалтингової фірми Ascend by Cirium.

Багатьом літакам потрібен щонайменше тиждень на підготовку до відновлення перельотів і вони мають отримати сертифікати, що засвідчують їхню відповідність нормам безпеки.

Та скоріше за все, вся ця кількість літаків виявиться непотрібною, бо з відновленням авіасполучення між містами та країнами, кількість рейсів буде обмежена.

Саме тут і постає перша проблема – визначитися з тим, до яких країн можна буде літати, а до яких ні.

Обмеження

Як ми літатимемо після коронавірусу

Більшість країн запровадили обмеження на подорожі. Так, наприклад, Аргентина заборонила авіаперельоти до вересня.

У коментарі ВВС Александр де Жуньяк сказав, що обмеження, імовірно, діятимуть до середини або кінця 2020 року. Спершу відновлять внутрішні рейси, а потім і міжнародні, але на короткі відстані, прогнозує він.

“Це питання ми ще не вирішили”, – додає він.

Австралія та Нова Зеландія, наприклад, обговорюють створення так званої “бульбашки” або безпекового коридору, що уможливить потоки подорожуючих між сусідніми країнами під час пандемії.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...