З початку року 10 народних депутатів пропустили 90% голосувань в Раді

258

Комітет виборців проаналізував участь народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради, починаючи з початку 2020 року.

Про це повідомляє громадська організація «Комітет виборців України».

Антилідером за участю в голосуваннях серед всіх народних депутатів є Олександр Герега (співвласник мережі «Епіцентр»). За період із 1 січня-6 травня 2020 року взяв участь лише 0,38% голосувань Ради. Загалом за понад чотири місяці роботи депутат натиснув кнопку 8 разів. Він проголосував за низку законів, пов’язаних із протидією коронавірусу та підтримав призначення Ірини Венедіктової генеральною прокуроркою, а Ігоря Петрашка — міністром економіки.

Критично низькі показники голосувань також у бізнесмена і столичного забудовника Вадима Столара (ОПЗЖ). Він взяв участь в 1,1% голосувань (натиснув кнопку «за», «проти» чи «утримався» лише 23 рази).

У трійці антилідерів за участю в голосуваннях і волинський бізнесмен та співвласник мережі автозаправних комплексів WOG Степан Івахів (група «За майбутнє»). За 4 місяці він взяв участь лише в 3,2% голосувань Ради.

Також у списку депутатів, які майже не голосують колишній телеведучий 1+1 Олександр Дубінський («Слуга Народу»), який взяв участь лише в 4,2% голосувань; Антон Яценко («За майбутнє») — 4,8% голосувань, Ігор Палиця («За майбутнє») — 6,7%, Дмитро Шенцев (позафракційний) — 6,4%, Геннадій Вацак («За майбутнє») — 8,9%, Вадим Рабінович (ОПЗЖ) — 8,9% та Ігор Абрамович (ОПЗЖ) — 9,9% голосувань.

Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що фактично ця частина народних депутатів саботує роботу парламенту. 

«Складно зрозуміти об’єктивні причини, через які депутат не бере участь в голосуваннях Ради упродовж кількох місяців поспіль. Також це питання до керівництва тих фракцій, які під час виборів обіцяли, що їх депутати будуть відповідально виконувати свої депутатські повноваження», — сказав Кошель.

«Зокрема, це стосується фракції «Слуга Народу» та О. Дубінського, який представляє партію і майже не голосує в Раді. Щодо інших депутатів зі списку, то більшість з них є представниками великого бізнесу і вочевидь їхні інтереси перебування в парламенті не зводяться лише до участі в голосуваннях», — додав він.

Усього, починаючи з 1 січня, в Раді відбулося 2088 голосувань.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...