ЦВК дозволила голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання

0 91

Центральна виборча комісія прийняла новий порядок зміни виборчої адреси, який дає можливість внутрішньо переміщеним особам голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

Про це повідомляє ОПОРА.ua.

Зазначається, що змінити виборчу адресу можна буде з моменту вступу цієї процедури в дію включно до п’ятого дня з початку виборчого процесу. Відповідно до ч. 1 ст. 195 Виборчого кодексу виборчий процес розпочинається за п’ятдесят днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів.

“Враховуючи строки вступу цього Порядку в дію, а також строки оголошення чергових місцевих виборів за 50 днів до дня голосування, усі виборці, які хочуть змінити свою виборчу адресу, повинні планувати й бути готовими зробити це впродовж трохи більше, ніж двох місяців. Змінити виборчу адресу можна буде з 1 липня до 9 вересня включно”, – сказала радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

Додають, що пропозиції до порядку зміни виборчої адреси спільно напрацювали й експерти Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”, Громадянської мережі ОПОРА та Центру прав людини ZMINA. Частину цих пропозицій Центральна виборча комісія врахувала під час  публічних онлайн-обговорень 16 квітня.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...