У Швеції зафіксували масштабний землетрус, спричинений видобутком руди

0 103

На півночі Швеції в ніч на понеділок зафіксували найпотужніший в історії країни землетрус, спричинений бурінням породи для видобутку руди

Про це повідомляє The Local.

Землетрус магнітудою 4,1 за шкалою Ріхтера стався близько 3 години ранку поблизу шахти, що належить видобувній компанії LKAB. Вона є однією з найбільших рудних шахт у світі.

Землетрусів природного походження у Швеції майже не буває. Ті, що спричинені бурінням шахт, траплялися і раніше, але менш потужні. Сьогоднішній землетрус з магнітудою 4,1 бала став рекордним.

“Це досить сильний землетрус, спричинений видобувною промисловістю, навіть у світовому масштабі”, – зазначив Бйорн Лунд, сейсмолог з університету Уппсали, у коментарі новинному агентству ТТ.

Поштовхи були відчутні у радіусі близько 20 кілометрів, розповів речник компанії Фредрік Бйоркенваль. 

“Під час видобутку руди формуються отвори і тріщини, що створює велике навантаження на породу. Цей землетрус стався на глибині близько 1 108 метрів під поверхнею землі”, – розповів він.  

У шахті на цей час перебували 13 гірників, жоден з них не постраждав. Водночас, внаслідок поштовхів вийшли з ладу помпи для відкачування води. До ранку їх вдалося запустити. Чи безпечно відновлювати роботу у звичайному режимі, поки не відомо.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...