Берлін стурбований кримінальним переслідуванням кримських татар Росією

139

Берлін закликає РФ забезпечити права кримськотатарського народу.

Про це повідомляється на сайті німецького МЗC у заяві уповноваженої уряду Німеччини з політики щодо дотримання прав людини і гуманітарної допомоги Бербель Кофлер та координатора уряду з міжсуспільної співпраці з Росією, Центральною Азією та країнами “Східного партнерства” Дірка Візе.

Автори нагадують, що за наказом Сталіна 76 років тому сотні тисяч кримських татар, включаючи жінок і дітей, були депортовані, і вшановують пам’ять тих, хто загинув в результаті депортації, втратив друзів і сім’ю, та пережив величезні страждання.

“У вигнанні ті, хто вижив, зіткнулися з масовою дискримінацією. Кримські татари не могли повернутися на батьківщину до 1980-х років”, – констатується у заяві. 

Однак, як підкреслюють Кофлер і Візе, і сьогодні кримськотатарський народ не може жити в умовах свободи і самовизначення. 

“Після анексії Кримського півострова Росією, яка відбулася у порушення міжнародного права, становище кримських татар різко погіршилося. Вони є жертвами систематичного залякування і утисків та не можуть вільно сповідувати свої переконання. Меджліс, центральний орган самоврядування, як і раніше заборонений, незважаючи на тимчасовий наказ Міжнародного суду ООН. Багато кримських татар покинули свою батьківщину, яку нещодавно здобули”, – заявили у Берліні.

Автори заяви стурбовані тим, що понад 80 кримських татар переслідувані Росією за сумнівними звинуваченнями, і деякі з них перебувають далеко від свого дому і рідних.

“Ми закликаємо Росію повністю гарантувати права кримськотатарської меншини”, – закликали  Кофлер і Візе.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...