Уряд послабив карантин з 22 травня

0 95

В Україні з 22 травня поступово відновлюватимуть роботу транспорту.

Кабінет Міністрів продовжив дію карантинних обмежень в Україні до 22 червня, однак з 22 травня послабив їх дію – розпочався перехід до другого етапу послаблення карантину.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

Офіційна постанова буде доопрацьована та опублікована 21 травня.

«Ми подовжуємо карантин до 22 червня та переходимо до адаптивної моделі. Це дасть змогу регіональним комісіям ТЕБ і НС посилювати протиепідемічні обмеження на місцях у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом визначеним критеріям», – розповів він.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що робота транспорту в Україні з 22 травня поступово відновлюватиметься.

«Регіони, де за останні 7 днів на 100 тис. населення налічується в середньому менше 12-ти нових випадків COVID-19, середня кількість ПЛР та ІФА тестувань становить більше 12-ти, а завантаженість ліжок в лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом, складає менше 50%, можуть послабити протиепідеміологічні заходи та поступово відновлювати роботу транспорту», – написав він у Facebook.

У транспорті діятиме масочний режим. Крім того, працівникам проводитимуть температурний скринінг, а сам транспорт дезінфікуватимуть.

Плани щодо відновлення роботи транспорту:

  • з 22 травня –регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
  • з 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
  • з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
  • з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом. Якщо перевезення здійснюється в регіон, де не послабили карантин, заповненість має складати не більше 50% за умови розсаджування пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду;
  • з 15 червня – прийняття та відправлення літаків, що виконують регулярні пасажирські перевезення.

«Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину», – сказав прем’єр-міністр та додав, що відновлення авіаперевезень і відкриття аеропортів розглянуть після 15 червня.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...