Київ не готовий для переходу до другого етапу пом’якшення карантинних заходів — Степанов

345

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що станом на сьогодні Київ не готовий для переходу до другого етапу пом’якшення карантинних заходів, проте не виключає, що за кілька днів ситуація може змінитися.

Про це повідомляє міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він нагадав, що в середу, 20 травня, Кабінет міністрів схвалив відповідну постанову щодо продовження карантину до 22 червня.

«Згідно з цією постановою, у нас є декілька етапів виходу з карантину. Також запроваджений адаптивний карантин. Тобто карантинні заходи відрізняються від регіону до регіону. Запроваджені ознаки цього карантину. Однією з ознак є інцидентність. Це кількість хворих, знову захворілих людей за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Такий показник, він дуже зрозумілий, який показує нам, яка динаміка в нас росту захворюваності, чи можна дозволяти чи не можна дозволяти пом’якшення карантину. Він установлений на рівні 12 і він повністю відповідає тій стратегії стримування, яка була прийнята урядом і рекомендована Міністерством охорони здоров’я. На сьогодні в місті Києві цей показник перевищує 12, він складає на рівні 15. Тому, звичайно, якщо ми кажемо про сьогодні, тобто перехід в інший, другий етап пом’якшення, він поки неможливий. Але я не виключаю, що ситуація може змінитися найближчими днями і буде тоді прийнято відповідне рішення на регіональній комісії … і можуть бути зміни», – сказав Степанов, відповідаючи на запитання щодо даних МОЗ про готовність регіонів до пом’якшення карантину і чи говорить це про неготовність Києва до запуску метро з 25 травня.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...