Україна перейшла на черговий етап послаблення карантину

102

Він стосується роботи спортзалів, системи вищої освіти та міжобласних пасажирських транспортних перевезень.

Рішення про послаблення карантину приймаються на рівні місцевої влади, комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основними умовами залишаються масковий режим, температурний скринінг, соціальне дистанціювання і постійна дезінфекція приміщень.

Робота фітнес-центрів, басейнів і спортмайданчиків

Відновлення діяльності тренажерних залів, фітнес-центрів, спортмайданчиків та дитячих спортивно-юнацьких школах можливо при дотриманні наступних умов:

Температурний скринінг – всім співробітникам і відвідувачам вимірюється температура тіла. Якщо вона перевищує 37,2 градуси, то людина не допускається до занять спортом;

Соціальне дистанціювання – перебування в спортзалах дозволяється у групах до 10 осіб і в приміщеннях площею 10 кв м на одну людину при індивідуальних заняттях та 5 кв м у командних видах спорту;

Масковий режим – всі співробітники залів повинні носити маски або респіратори;

Дезінфекція – наявність санитайзеров на вході, прибирання приміщення кожні 2 години і відразу після закінчення занять, провітрювання залів не менше 15 хвилин до початку занять і кожні наступні 2 години

Заборонені робота спа-зон, фітнес-барів, послуг масажу, наявність у залах багаторазових рушників і кулерів з водою, функціонування дитячих кімнат, заняття з дітьми віком до 12 років, а також використання багатофункціональних тренажерів кількома людьми.

Окремо прописані вимоги для басейнів. Дозволяється відвідання басейнів для індивідуальних занять і груп другого року навчання і старше. У 50-метрових басейнах допускається одночасне знаходження на одній доріжці не більше 4 осіб під час індивідуальних занять та 6 для групових видів. У 25-метрових – на одній доріжці дозволяється не більше 2 плавців під час індивідуальних занять та 3 в командних видах.

Під час занять у залах і басейнах МОЗ також вимагає обмежити наполовину використання роздягалень, душових кабін і шафок.

Іспити у студентів вузів і коледжів

Третій етап послаблення обмежень передбачає проведення у вузах та професійно-технічних коледжах екзаменаційної сесій.

“З 1 червня (іспити – ред.) можливі у закладах вищої освіти за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, а також в групах не більше десяти осіб”, – поінформувала в. о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Учням профосвіти дозволять проходити практику, а для випускників будуть організовані державна кваліфікаційна атестація. Крім того, з 1 червня в регіонах допускається робота инклюзивно-ресурсних центрів з метою забезпечити зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти.

Міжобласні та приміські транспортні сполучення

За планом уряду з 1 червня в Україні поновлюються міжобласні пасажирські перевезення автомобільним і залізничним транспортом. Крім того, будуть запущені 214 електричок приміських сполучень.

“Укрзалізниця” почала продавати квитки на 42 поїзди, що прямують в південному та східному напрямку. Як уточнив міністр інфраструктури Владислав Криклій, квитки продаються тільки на 50% місць у вагонах, тобто в одному купе повинно бути не більше 2 пасажирів.

Під час посадки пасажири повинні бути в масках і пройти перевірку температури. Громадяни з підвищеною температурою не зможуть скористатися послугами залізничного транспорту. У кожному вагоні повинен бути встановлений санітайзер, а провідники повинні проводити прибирання кожну годину протягом рейсу. На маршрути вийдуть поїзди “Інтерсіті”, вагони СВ та купе. Плацкартні вагони для перевезень не допускаються.

У зв’язку з запуском приміських поїздів у Києві місцева влада побоюється напливу людей у метро. Для того, щоб цього уникнути метрополітен планує закривати на вхід деякі станції. “Коли на станції може працювати замість трьох дверей на вхід дві-одні двері для того, щоб розтягнути пасажиропотік”, – уточнила прес-секретар столичного метрополітену Наталія Макогон.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...