Борги «Гарантованого покупця» сягнули 20 млрд грн — Буславець

290

Борги ДП «Гарантований покупець» перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел та НАЕК «Енергоатом» загалом складають 20 млн гривень.

Про це повідомила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, передає “Український капітал”.

«Заборгованість «Гарантованого покупця» з ВДЕ вже становить 14 млрд грн, ще 6 млрд грн підприємство винне НАЕК «Енергоатом», — заявила Буславець, — Таким чином, ми маємо борги «Гарантованого покупця» розміром 20 млрд грн».

В.о. міністра Буславець звернула увагу на недотримання НАЕК «Енергоатом» і «Центренерго» прогнозного енергобалансу. За її словами, це призводить до того, що «багато вугілля залишається невиробленим».

За результатами роботи в травні «Центренерго» перевищила прогнозні показники енергобалансу на 320 млн кВт-год. Проте, компанія майже половину місяця працювала на газу, що не сприяло розв’язанню проблеми використання вітчизняного вугілля. НАЕК «Енергоатом» перевищив закладені балансом показники на 550 млн кВт-год.

Зі свого боку ПАТ «Донбасенерго» недовиробило 46 млн кВт-год, «ДТЕК» недовиробив 337 млн кВт-год із закладених в енергобаланс.

В.о. міністра енергетики Ольга Буславець очікує від нового керівництва «Центренерго» більшої взаємодії з державними шахтами та виплати боргів.

“Я сьогодні з ним (з Олександром Корчинським — УК) зустрічалася, цю людину я знаю по попередній роботі, — сказала в.о. міністра енергетики, — він не міг розповісти, що відбувається в «Центренерго», і не міг відповісти на конкретні питання. Я думаю, в найближчий тиждень він попрацює і надасть своє бачення розвитку ситуації».

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...