Оприлюднено відкритий лист правозахисних ініціатив «Правотворець», #FreeRiff, #FreeDugar #FreeDrKuzmenko до депутатів Верховної Ради України

3 399

Правозахисна ініціатива «Правотворець», ініціативи #FreeRiff, #FreeDugar, #FreeDrKuzmenko звернулися до депутатів Верховної Ради України із закликом створити Тимчасову слідчу комісію ВРУ для здійснення парламентського контролю за справою вбивства Павла Шеремета. Створення такої комісії було анонсовано ще в 2019 році, але справа досі не зрушила з «мертвої точки».
Ініціатори листа просять народних депутатів підняти це питання під час погоджувальної ради фракцій 25 січня.

“Шановні народні депутати України!

Громадянське суспільство України глибоко занепокоєне діяльністю правоохоронних органів, а саме щодо розслідування однієї з найбільш резонансних справ — вбивства журналіста Павла Шеремета.Вся країна ретельно стежить за перебігом подій, які відбуваються у даній справі.

Вкотре змушені звернутися до Вас з вимогою створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України, для здійснення парламентського контролю за справою вбивства Павла Шеремета. Чотири з половиною роки без успіху триває слідство у справі вбивства Павла Шеремета.

Особи, які організували та вчинили злочин і досі не знайдені правоохоронними органами. Натомість три невинні людини — дитячий кардіохірург та волонтер Юлія Кузьменко, захисник України та музикант Андрій Антоненко, захисник України Яна Дугарь — стали безвинними жертвами терору “правоохоронців”.Досі не встановлено мотив, яким начебто керувалися безпідставно обвинувачені.

Спочатку “мотивом” була “ідея величі арійської раси”, потім вбивство мало “спровокувати” масові протести, тепер слідство говорить про замовний злочин. Нещодавно в справі вбивства Павла Шеремета з’явились нові обставини, які дійсно можуть викрити справжніх вбивць та замовників.Національною поліцією України 04.01.2021 року було оприлюднено повідомлення про отримання в розпорядження інформації щодо можливих замовників вбивства Павла Шеремета, яке відбулось влітку 2016 року.При цьому також в мережі з’явився запис розмови представників білоруського КДБ, які без натяку на наявність совісті обговорюють вбивство Павла. Таким чином можна стверджувати, що справа Шеремета має чіткий політичний характер, а постійна зміна “мотиву” звинувачуваних свідчить про непрозорість та заангажованість слідства”

«Звертаємося до всіх парламентських фракцій та груп з вимогою підтримати створення ТСК. Відмова чи ігнорування цієї вимоги роблять вас співучасниками злочину, адже завдяки цьому страждають безневинні громадяни, а вбивці та замовники залишаються не покараними. Ми зробимо все, щоб ініціатори та політичні покровителі переслідування Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка, Яни Дугарь понесли політичну і кримінальну відповідальність», – наголошується в листі.

Повний текст листа – за посиланням: https://pravotvorets.info/2021/01/22/vidkrytyy-lyst-deputatam-verkhovnoi-rady-ukrainy-z-pryvodu-neobkhidnosti-stvorennia-tymchasovoi-slidchoi-komisii-u-spravi-sheremeta/

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...