Паливний картель Коломойського розвалює в суді рішення АМКУ про 4,7 млрд. грн. штрафу: в понеділок під судом – акція протесту

331

Як повідомляє Рух опору капітуляції, в понеділок, 6 вересня о 10:30 на засіданні Господарському суду м. Києва у справі паливного картелю Укрнафти одіозний український олігарх Ігор Коломойський спробує скасувати штраф 4,7 млрд. грн Антимонопольного комітету. В зв’язку з цим активісти закликають небайдужих громадян підтримати їх в боротьбі проти махінацій цього олігарха.

Також анонсується брифінг, на якому відбудеться презентація кампанії #СтопБєня, “яка має на меті ліквідувати вплив Коломойського на державні інституції України”.

Як пише Ліга антитрасту, “06.09.2021 р. об 11:00 у Господарському суді м. Києва суддя Босий В. П. вирішуватиме долю мільярдного штрафу, накладеного АМКУ на паливний бізнес олігарха Ігоря Коломойського. Його адвокати зайшли з тилу: за їх клопотанням, фактично експертиза, а не суд може визначити законність штрафу. Репутація експертної організації досить сумнівна, як, власне, і необхідність призначення цієї експертизи.

Навесні 2021 Комітет оштрафував 174 компанії за цінову змову на 4,7 млрд. гривень. Найбільші штрафи у «Укртатнафти» олігарха Ігоря Коломойського – 2,3 млрд. та напівдержавної «Укрнафти», яку фактично контролює все той же Коломойський – 2,37 млрд грн.

На підставі отриманих від НАБУ матеріалів, відомство встановило, що господарською діяльністю компаній, в тому числі цінами на АЗС, керували з єдиного центру. За наслідком ціна пального на АЗС була завищеною.

Проблема справи полягає, зокрема, і в тому, що експертна організація, яка має визначити законність штрафу, має причетність до сумнівних рішень.

«Інститут судових експертиз ім. М.С. Бокаріуса», яких пропонується залучити, відомий тим, що, зокрема:

  • не змогли встановити швидкість автомобіля Зайцевої у справі про ДТП з шістьма загиблими;
  • намагалися захистити очільника госпсуду Сумської області О. Коваленка від покарання за отримання хабаря (вимагання квартири і грошей).
  • «сприяли» у вирішенні справи про відшкодування 20,5 млн грн майнової шкоди по справі агрохолдингу «Мрія».
Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...