Білорусь обмежила транзит нафти до Польщі

139

Влада Білорусі перекрила «для ремонту» одну гілку нафтопроводу «Дружба», яка здійснювала транзит нафти до Польщі.

Про це повідомляє Reform.by.

«З учорашнього дня «Гомельтранснафта» розпочав позаплановий ремонт на одній з гілок магістрального нафтопроводу «Дружба», обмеживши прокачування в напрямку Адамової Застави (Польща) орієнтовно на три доби, при цьому планове завдання місяця не переглядається», — сказав офіційний представник «Транснафти» Ігор Дьомін.

ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» – магістральний нафтопровід, який здійснює перекачування нафти, що надходить з російської частини нафтопроводу «Дружба» у напрямку країн Західної і Східної Європи.

Днями Олександр Лукашенко у зв’язку з міграційною кризою і санкціями, що очікують на Мінськ, сказав, що Європі «слід подумати» про транзит газу через Білорусь, який іде через магістральний газопровід «Ямал-Європа». У свою чергу глава МЗС Білорусі Володимир Макей заявив, що режим у Мінську готовий вдатися до будь-яких найжорсткіших і крайніх заходів у відповідь на введення 5-го пакету санкцій ЄС.

Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні триває з серпня. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь і Росію у гібридній агресії з використанням штучно створеного міграційного потоку.

Наразі безпосередньо на кордоні перебувають 3-4 тисячі мігрантів, загалом у Білорусі – до 20 тисяч.

Польща планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження висотою понад 5 метрів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...