В українському парламенті розглянуть питання “ПМР” – про це заявив народний Андрій Шараскін

201

17 листопада в Інформаційній агенції «Укрінформ» відбувся міжнародний круглий стіл за участю політиків, експертів, представників громадянського суспільства та дипломатичного корпусу України та Молдови на тему «Збройні сили РФ у Молдові – безпекові виклики для України». Про це повідомляє “Поштар”.

Присутній на заході народний депутат Андрій Шараскін подякував організаторам за підняття актуальної теми і, підтримавши резолюцію заходу, пообіцяв підняти це питання на найближчому засіданні Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. «Зараз це питання, яке ми мусимо піднімати і актуалізовувати» – сказав він.

Захід був організований ГО Українська суспільна ініціатива з метою привернення уваги як державних органів України та Молдови, так і громадянського суспільства обох країн до загрози, яку становить для безпеки у східній Європі наявність російського окупаційного корпусу у т.зв ПМР.

Захід відбувався на тлі зростаючої агресії Росії та використання чергових гібридних методів атаки на демократичні країни, цього разу – за допомогою біженців. Ця атака вже спричинила певні розбіжності в поглядах на протидію цій агресії серед європейської спільноти. Тому, в підсумку, головним завданням поточного моменту учасники заходу бачать в об’єднанні зусиль органів влади та громадянського суспільства обох дружніх країн щодо деокупації Придністров’я.

За підсумками обговорення було ухвалено наступну резолюцію:


Резолюція круглого столу  «Збройні сили РФ у Молдові – безпекові виклики для України»

Останнім часом Україна постає перед серйозними загрозами своїй незалежності та безпеці кордонів. Імперські амбіції Москви призводять до появи нових конфліктів на кордонах як самої України, так і низки європейських країн.

Росія активно створює плацдарм для можливого відторгнення України від Чорного моря. Окупація Криму посилює загрозу агресії з Півдня.

На сьогодні зрозуміло, що Росія не збирається зупинятися на досягнутому. Свідчення цьому – останні події в Білорусі, які створюють загрозу військової агресії з Півночі.

Додатковою небезпекою для нашої країни є фактичний контроль з боку Росії над молдовським Придністров’ям (так званою ПМР).

Світова спільнота визнає, що російські військові в так званій «ПМР» – не миротворці. Це окупаційний корпус на території незалежної Молдови. Відтак, «ПМР» остаточно перетворилася на плацдарм для військової агресії в регіоні, що становить  реальну загрозу Україні, Молдові та всій Європейській спільноті.

На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов’язалася вивести свої сили та боєприпаси з незалежної Молдови. Невиконання цих зобов’язань несе прямі ризики для всіх 57 держав-учасниць організації. Про це окремо наголошувалося в спеціальній резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 2018 року. У підсумковому документі Асамблеї міститься прямий заклик до РФ «у повній відповідності з правилами, беззастережно і невідкладно завершити виведення Оперативної групи російських військ» з території Придністров’я.

На сьогодні влада «ПМР», аналогічно з ОРДЛО, проводить політику примусової денаціоналізації та русифікації місцевого населення. Тотально порушує громадянські та соціальні права людей всіх національностей.

Наголошуємо, що незалежна Україна та Молдова мають об’єднати зусилля для протидії російській агресії та відновлення міжнародного права в регіоні. При цьому, до активного вирішення проблеми має долучитись не тільки офіційна влада. Вагомий внесок в процес встановлення безпеки в регіоні мають внести активні представники громадянського суспільства двох дружній країн.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...