Україна попросила США про додаткову військову допомогу

115

Україні потрібно більше американської військової допомоги на фоні зростання загрози нового вторгнення РФ. Якщо зволікати, може стати занадто пізно, заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.

Українське військо використовує  на Донбасі надані США протитанкові комплекси Javelin та закуплені у турецьких партнерів дрони Bayraktar, і це є гарним стримуючим фактором для РФ. Проте отриманої і обіцяної допомоги від США недостатньо у разі масштабної активізації агресора, сказав Буданов в інтерв’ю Military Times.

«Думаю, що зараз нам цього замало. Нам потрібно більше. Жодна країна, крім України, не має відкритої війни з Росією. А в нас уже сім років. Ось чому ми впевнені, що США повинні дати нам усе, чого ми не отримували раніше. І зараз. Для цього найкращий час. Тому що після цього може бути пізно»

— Кирило Буданов начальник Головного управління розвідки Міноборони України.

На думку глави розвідки, Україні потрібні додаткові системи протиповітряної, протиракетної, протидронної оборони, а також пристрої радіоелектронного придушення. Також Україна розраховує на американські ЗРК Patriot, артилерійські та мінометні системи.

Раніше Буданов заявив, що РФ готується до можливої атаки на схід та південь України у січні-лютому 2022 року.  За даними розвідки, до українських кордонів стягнули 92 тисячі російських військових.

Американська розвідка уже попередила Україну та партнерів у НАТО щодо загрози вторгнення Росії на українську територію. США вважають, що у союзників лишилось мало часу, аби завадити планам Кремля розгорнути активні дії проти України.

Українське бачення загроз із боку Росії цілком збігається з баченням міжнародних партнерів. Тому Україна та Захід працюють над планом стримування російської агресії, заявили у МЗС України.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...