В Україну прибуло вугілля зі США за контрактом компанії Ахметова

115

Через брак вугілля в Україні не працює чверть енергоблоків ТЕС і ТЕЦ. РФ не постачає енергетичне вугілля, тому Україні довелось замовляти вугілля в США та Колумбії.

До України прибуло перше з сімох суден із вугіллям зі США та Колумбії за контрактами, укладеними компанією ДТЕК, що належить бізнесмену Рінату Ахметову.

“Судно класу “Панамакс” (Panamax – клас морських суден, котрі можуть проходити шлюзами Панамського каналу. – Ред.) прибуло в порт “Південний” і призначене для потреб державних теплоелектростанцій (ТЕС) ПАТ “Центренерго”. Обсяг першого постачання становив 60,5 тисячі тонн”, – ідеться в повідомленні.

За даними ДТЕК, на сьогоднішній день компанія уклала договори з міжнародними партнерами про постачання семи суднових партій вугілля. П’ять із них буде імпортовано зі США, ще два – з Колумбії. Обсяг кожної партії становить від 40 до 75 тисяч тонн, сумарний обсяг постачання – майже 470 тисяч тонн, зазначає компанія. Очікується, що всі партії надійдуть до України до січня 2022 року.

У пресрелізі наголошується, що імпорт вугілля є тимчасовим заходом для покриття дефіциту палива, тоді як використання вугілля, видобутого на території України, залишається у пріоритеті.

Постачання вугілля Україні

Дефіцит вугілля в Україні наявний з минулого літа. Однією з причин називають аномальне падіння цін на електроенергію, через що компаніям бракувало коштів на закупівлю енергоносіїв. З 1 листопада Росія припинила постачання енергетичного вугілля країні, пославшись на власні потреби, і заблокувала його транзит з Казахстану.

За даними “Укренерго”, станом на 15 листопада через брак вугілля не працювало 23 із 85 енергоблоків ТЕС і теплоелектроцентралей (ТЕЦ). Вісім найбільших ТЕС належать енергетичному холдингу ДТЕК, який входить до бізнес-імперії Ріната Ахметова, три – державному “Центренерго” і ще одна – компанії “Донбасенерго” Максима Єфімова.

Українські ТЕС щомісяця споживають приблизно 1,9-2,4 мільйона тонн вугілля.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода” у суботу, що влада країни домовилася імпортувати американське вугілля. “Вугільні компанії США готові постачати це вугілля. Наша делегація домовилася про це”, – сказав Шмигаль.

Водночас оглядачі зазначають, що ключовим стабілізуючим чинником цього опалювального сезону, судячи з усього, стане атомна генерація. За даними “Енергоатома” – оператора українських АЕС – на даний час в Україні працює 14 із 15 атомних енергоблоків. Крім того, для балансування енергосистеми в зимовий період уряд пропонує вмикати газові енергоблоки ТЕС та ТЕЦ.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...