У Білорусі затримали журналіста «Радіо Свобода». Йому загрожує 4 роки тюрми

210

У Білорусі 23 грудня одразу ж після визнання «Радіо Свобода» «екстремістським формуванням» затримали журналіста цього медіа Олега Груздиловича.

Про це повідомила білоруська служба «Радіо Свобода».

Чоловіка вдома у Мінську затримали люди у масках. Коли туди повернулася його дружина Мар’яна Груздилович, журналіста вже не було.

Вона розповіла, що хоча двері не були виламані, там були ознаки затримання чоловіка, а на дзвінки він не відповідав.

Згодом їй зателефонував слідчий і повідомив, що журналіст перебуває у СІЗО. Правоохоронець розповів, що Груздиловичу змінили запобіжний захід на арешт.

Чоловіка підозрюють за кримінальною статтею про організацію масових безладів. За це загрожує до 4 років тюрми. Його вже затримували у цьому році, проте відпустили упродовж 10 днів.

Груздилович є вже не першим журналістом «Радіо Свобода», якому інкримінують злочин у Білорусі. Позаштатний працівник цього видання Андрій Кузнечик сидить під арештом майже місяць.

А журналіст і консультант Ігор Лосик вже 1,5 року перебуває у в’язниці. Йому дали 15 років колонії суворого режиму.

Що передувало?

23 грудня білоруське Міністерство внутрішніх справ внесло до списку «екстремістських формувань» інтернет-ресурси білоруської служби «Радіо Свобода». Тепер на сайті МВС видання внесене до переліку «причетних до екстремістської діяльності».

На початку грудня суд у Мінську також визнав екстремістськими акаунти білоруської служби «Радіо Свобода» у соціальних мережах.

Придушення свободи слова

Наразі у Білорусі «екстремістськими» визнано близько 300 каналів та чатів у Telegram. Зазвичай на тлі того, як влада Білорусі оновлює свій список «каналів-екстремістів», постійно створюються нові.

Наприкінці жовтня влада Білорусі заблокувала у країні доступ до сайтів Deutsche Welle, «Настоящее время», «Новый час» тощо. У вересні в Білорусі також заблокували сайт «Комсомольської правди» через публікацію про вбитого КДБ Білорусі айтівця Андрія Зельцера.

Автора матеріалу Геннадія Можейка оголосили «небажаним» на території Росії та вислали з Москви до Білорусі, де помістили до СІЗО за звинуваченням про розпалювання ненависті та образу представника влади.

Крім того, «екстремістським» визнали Telegram-канал видання «Єврорадіо». А телеграм-канали NEXTA, NEXTA-Live та LUXTA оголосили «екстремістським формуванням». 

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...