У світі поширюється Flurona – мікс COVID-19 та грипу: що про неї відомо

200

Flurona – це не окреме захворювання, а випадок інфікування людини грипом і коронавірусом. Недугу виявили вже у США, Ізраїлі, Бразилії, на Філіппінах, в Угорщині.

Про це повідомляє американське видання  The Washington Post.

Flurona – не нове явище. Згідно зі звітом Atlantic, випадки коінфекції були зареєстровані у Сполучених Штатах майже два роки тому.

У лютому 2020 року чоловік потрапив до лікарні Нью-Йорка із сильним кашлем та лихоманкою. На той момент у місті офіційно не реєструвалося жодного випадку коронавірусу. Пацієнт дав позитивний результат грипу, а потім був перевірений на коронавірус. Через кілька тижнів результати підтвердили що він спільно з трьома членами сім’ї заразився обома вірусами.

Видання цитує члена технічної консультативної групи при національному департаменті охорони здоров’я Філіппін Едсель Сальвана, який також сказав, що такі поєднані інфекції не є чимось незвичайним.

Фахівець розповів, що перша в країні смерть від коронавірусу сталася внаслідок інфікування Flurona на початку 2020 року. Сальвана повідомив репортерам, що ще на початку пандемії у громадянина Китаю діагностували  COVID-19 і грип B. Також у нього розвинулася стрептококова пневмонія, повідомляло місцеве видання ABS-CBN.

За словами директора відділення гінекології ізраїльської лікарні Бейлінсон Арнона Вижніцера, де лікарі нещодавно діагностували Flurona у двох вагітних жінок, кількість випадків коронавірусу зростає на тлі спалаху штаму Omicron, а також випадків грипу А.

В інтерв’ю The Washington Post Вижніцер сказав, що хоча торік випадки грипу траплялися рідше, можливо, через суворіші заходи ізоляції та соціального дистанціювання, вони повертаються.

“Цей рік відрізняється від минулого року. Тепер у нас є ще одна проблема”, – сказав він, прогнозуючи, що супутні інфекції, ймовірно, продовжуватимуть виникати.

Хоча у багатьох країнах відстежуються випадки одночасного захворювання на коронавірус та грип, даних про те, скільки  осіб хворіє, мало.

Експерти в галузі охорони здоров’я та лікарі наголошують, що вакцини проти коронавірусу та грипу залишаються найліпшим способом захисту від цих інфекцій.

“Якщо ви вакциновані, хвороба протікає у дуже легкій формі”, – сказав Вижніцер як про коронавірус, так і про грип.

Коронавірус та грип – респіраторні інфекції, які можуть викликати схожі симптоми, такі як лихоманка, кашель, втома, нежить, біль у горлі та діарея, а також болі у м’язах та тілі. Обидві інфекції можуть зіграти фатальну роль, хоча дуже багато залежить від імунної системи людини.

Медичні працівники, люди похилого віку і люди з супутніми захворюваннями більше схильні до зараження кожним із вірусів. ВООЗ наголошує, що і коронавірус, і грип передаються повітряно-крапельним шляхом. Тому важливо носити захисну маску.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...