Влада США пообіцяла покарати банки, які допомагатимуть росії в обході санкцій

Американська влада обіцяє покарати ті банки, які сприятимуть Росії обходити санкції. Заступник міністра фінансів США Уоллі Адейємо 13 травня зустрівся з представниками кількох іноземних фінустанов у нью-йоркському офісі Інституту міжнародних банкірів (МІБ), щоб обговорити обмеження, введені проти країни-терориста через війну проти України.

Адейємо підкреслив важливу роботу, виконану фінансовими установами щодо виконання санкцій США, та підкреслив увагу міністерства до запобігання ухилення від санкцій. Про це повідомляє прес-служба американського Мінфіну.

На зустрічі було згадано про ризики сприяння ухилянню від санкцій, у тому числі про ризик попасти під санкції за надання матеріальної підтримки підсанкційній особі.

“У рамках ризик-орієнтованого підходу до дотримання вимог Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) очікує, що всі фінансові установи виявлятимуть належну обачність, щоб гарантувати, що вони не здійснюють операції з особою, яка перебуває під санкціями”, – йдеться у повідомленні міністерства.

Нагадаємо, з моменту початку повномасштабної війни в Україні, яку розгорнула росія, США запровадили безпрецедентні санкції проти агресора. Міністерство фінансів Штатів оголосило про нові заходи востаннє 8 травня.

До списку потрапили три найбільші пропагандистські канали “Перший”, “Росія” та “НТВ”, а також 2600 осіб, серед яких топ-чиновники держбанків. Про це повідомили на сайті Мінфіну США, а також на сайті Білого дому. Рішення було ухвалено після саміту країн G7, який відбувся цього ж дня. Його темою стала війна в Україні та збільшення тиску на рф.

ЄС, як і раніше, прагне узгодити поетапне ембарго на російську нафту в травні. Залежність Болгарії, Чехії, Угорщини та Словаччини є найбільшою перешкодою угоди про заборону.

Exit mobile version