1783 рік –у небо над Парижем піднялась перша пілотована людиною повітряна куля.
Фізик Жан Франсуа де Розьє і маркіз Франсуа Лоран д’Арланд здійснили 25-хвилинний політ над містом на кулі братів Монгольф’є, подолавши близько 9 кілометрів і досягувши висоти 91 метр. Цей політ відбувся менш, ніж через півроку після першого непілотованого польоту.
1877 року — Томас Едісон винайшов фонограф.
Працюючи у своїй лабораторії в Менло-Парку (штат Нью-Джерсі) над апаратом для запису телефонних повідомлень, Едісон випадково помітив, що свинцевий циліндр, на який записувалась звукова інформація, дає можливість і відтворювати запис. Через три місяці Едісон отримав на фонограф патент, а після публічної демонстрації пристрою – став всесвітньо відомим винахідником.
В 1916 році затонув “Брітанник”, корабель-близнюк “Тітаника” налетів на німецьку міну.
1941-го в СРСР запроваджено податок на холостяків.
У 1947-му в Нью-Йорку засновано Панамериканську українськ конференцію. (ПАУК).
В наступному, 1948 р. було утворено Координаційний Осередок Українських Громадських Організацій в Європі. Після тривалої підготовки, в листопаді 1967 р. на з’їзді в Нью-Йорку утворено Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ), який об’єднав всі крайові і міжкрайові українські організції діаспори.
2004-й — в Україні проходить другий тур виборів Президенти України.
О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів.
Цього дня народилися:
У 1674-му — Вольтер, відомий французький письменник і філософ-деїст.
Вольтер не любив батька і його ремесло(юриспруденцію), а пізніше волів оголосити себе позашлюбним сином якогось шевальє де Рошбрюна, злиденного мушкетера і поета, ніж залишатися сином процвітаючого буржуа. Після кількох років навчання юний Вольтер на вимогу батька все ж зайнявся вивченням права. Незабаром він проти батькової волі проміняв юриспруденцію на лаври зухвалого віршотворця і радості світського життя. Історична творчість Вольтера пов’язана з боротьбою проти релігійної нетерпимості, критикою феодально-абсолютистської системи.
1918 року — Михайло Глузський, актор театру та кіно.
Зіграв ролі у більш ніж 100 кінострічках та безлічі театральних вистав. Народний артист СРСР, кавалер орденів Трудового Червоного прапору.
1920-го — Ян-Томпа Френзель, композитор та скрипаль.
Народився у Києві. Автор десятків популярних пісень і музики до майже 60 кінофільмів, радіо та театральних вистав, керівник естрадних та джазових оркестрів, Народний артист СРСР і РРФСР, лауреат Державної премії СРСР, кавалер ордену Дружби народів.
У 1943 році народився Віктор Сидяк, радянський шабліст, чотириразовий олімпійський чемпіон.
Віктор Сидяк був шульгою. На мюнхенській Олімпіаді 1972 року Сидяк першим серед радянських фехтувальників виграв олімпійське золото. На тій же Олімпіаді він фехтував у фіналі командних змагань із перебинтованим правим оком, з якого напередодні вийняли уламок шаблі італійця Мікеле Маффея. В наш час Сидяк — президент Професіональної асоціації боксу Білорусії
1965-й — Бйорк, ісландська співачка, музикант, композитор і автор пісень, актриса.
Один з вчителів Бйорк по фортепіано послав запис Бйорк пісні «I Love to Love» Тіни Чарльз — англійської співачки 70-х років до ісландської фірми RÚV, тоді єдиної радіостанції в усій країні. Ця її пісня транслювалася на всю Ісландію, що привабило представників фірми Fálkinn заключити контракт з Бйорк. Співачка була номінована на 13 нагород, та відзначена №36 серед “100 найвидатніших жінок рок-н-ролу.
В 1966-му народився Олександр Багач, український легкоатлет, штовхач ядра, чемпіон Європи, бронзовий призер чемпіонату світу Олімпійських ігор.