Сьогодні в Україні – День працівників культури та аматорів народного мистецтва. А в світі – день метеорології. Тож, ми вітаємо працівників цих галузей.
1839 рік — у бостонській газеті Morning Post вперше з’являється вираз O.K. (варіант — як жартівливо-помилкове скорочення фрази “oll korrect”)
1841-й — у Лондоні Річард Бірд відкриває перше у Європі фотоательє (перше у світі на рік раніше відкрив у Нью-Йорку Александр Уолкотт).
1876 року росіянин Петро Яблочков у Франції запатентував “електричну свічу” – попередницю лампочки.
1891 рік — в Англії уперше використана сітка для футбольних воріт.
В 1921-му місто Олександрівськ перейменували в Запоріжжя.
1770 року на місці сучасного Запоріжжя була закладена Олександрівська фортеця Дніпровської лінії, що у 1806 році перетворилася на місто Олександрівськ. Загалом, місто Запоріжжя вже було центром у часи Середньостогівської культури з поселенням на північно-східному кутку Хортиці і фортецею на острові Байди.
У 10 сторіччі, у часи Київської Русі ,за князювання Ігоря і візантійського імператора Костянтина VII Багрянородного тут вже був Крарійський перевіз в районі острова Хортиця (острів Святого Григорія). Тут, в районі острова Хортиця ,у 1103 році отримали переломну перемогу над половцями руські князі Святополк Київський і Володимир. Разом з тим, на місці сучасного Запоріжжя існувало давнє козацьке поселення Вознесенівка та ціла низка німецьких менонітських колоній (Кічкас-Ейнлаге, Хортиця-Розенталь тощо).
В 1952 році найшвидший хет-трик в історії НХЛ зробив хокеїст українського походження, форвард клубу “Чикаго блек хоукс” Білл Мосієнко.
Три шайби у ворота “Нью-Йорк рейнджерз” він закинув упродовж 21 секунди третього періоду.
Команда Мосієнка виграла на виїзді з рахунком 7:6.
1983 року на американському ТБ президент США Рональд Рейган, уперше виступив з ініціативою розробки Стратегічної оборонної ініціативи (СОІ), яка невдовзі отримала назву “пЄвропейський рограма зоряних воєн”
1994-й — у Брюсселі підписали договір про співпрацю між Україною і Європейським Союзом.
1997 рік — у Маямі під час хірургічної операції 10-місячній італійській дівчинці пересаджено сім органів — рекордна кількість для однієї операції
В 1998-му на 70-й церемонії вручення Оскарів фільм Джеймса Камерона “Титанік” отримав 11 нагород.
Цим само він повторив досягнення фільму “Бен-Гур” у 1959 році. Кращим режисером 1997 року визнано Джеймса Камерона, кращими акторами – Гелен Хант і Джека Ніколсона, кращими акторами другого плану – Кім Бейсінгер і Робіна Уільямса.
В цей день народилися:
В 1885-му — Чарльз Деніелз, американський спортсмен — найкращий плавець початку XX століття.
Чарльз Деніелз виборов чотири золоті олімпійські медалі, та є винахідником сучасного кролю. Кроль – найшвидший стиль плавання. Через це, і називається вільним стилем: якщо стиль плавання не визначений, всі вибирають кроль як найшвидший стиль плавання.
1900 рік — Іван Козловський, видатний український оперний співак (ліричний тенор).
Перша, виконана Козловським на столичній сцені, невелика партія Юродивого в опері “Борис Годунов” стала однією з центральних у спектаклі. Іван Козловський заспівав понад 50 найрізноманітніших партій: від мудрого старця Берендея в опері “Снігурка” М. Римського-Корсакова, до юного Ромео в “Ромео і Джульєтті” Концертна діяльність Іван Козловського є різноманітною. У його репертуарі — класичні шедеври Моцарта, Бетховена, Шуберта, Шумана, Лисенка, Гулака-Артемовського, Глинки, Даргомижського, Бородіна, Чайковського, Ліста, Рахманінова; вокальні твори радянських композиторів; українські й російські народні пісні та романси.
1912 року народився Вернер фон Браун, німецький вчений, засновник ракетобудування. Спочатку створював у Німеччині “зброю помсти”, потім будував у США космічні кораблі.