У 1913-му відбувся перший політ літака Ігоря Сікорського, 4-моторного біплана “Ілля Муромець”!.
Згодом, під час Першої світової та громадянської воєн літак використовували як бомбардувальник (піднімав до 800 кг бомб) і розвідник. Всього було побудовано приблизно 79 „Муромців”.
1947 рік – у Bell Laboratories американські вчені Уолтер Бреттейн та Вільям Шоклі продемонстрували свій винахід – транзистор. Згодом вони отримали Нобелівську премію.
В 1968 році американські астронавти Борман, Лоуелл і Андерс стали першими людьми, які досягли від орбіти Місяця
1972-й – через 73 дні після авіакатастрофи літака рейсу 571 Air Force в Андах було врятовано 16 жертв тієї аварії. На основі цих подій у 1993 році режисер Френк Маршалл зняв фільм „Живі”.
Насправді під час катастрофи літака, в якому летіли 45 членів регбійної команди з Монтевідео (Уругвай), загинули тільки дванадцятеро пасажирів. Інші 13 повмирали від холоду, голоду і лавини. Пошуки розбитого літака припинили через тиждень, і протягом усього цього часу ті, хто вижив у 40-градусний мороз на висоті близько 4 км, були змушені їсти тіла загиблих.
Рішення так вчинити було ухвалене голосуванням, і кожен присягнувся, що у разі смерті не тільки дозволяє, а й вважає обов’язком тих, хто залишився, спожити його тіло для виживання. Були складені точні раціони, куди входили розтерті кості як джерело мінералів, багата на вітаміни печінка тощо.
Розуміючи, що самі вони не врятуються, спортсмени відправили „експедицію” з трьох найвитриваліших на пошуки людей. Один був змушений повернутися, а двоє інших, обморожені й знесилені Фернандо Паррадо і Роберто Канесса, через десять днів після початку „вилазки” наткнулися на чилійського пастуха, який допоміг сповістити військових.
Через добу решта жертв катастрофи були врятовані, усі вони й досі залишаються найближчими друзями.
В цьому ж році Манагуа, столиця Нікарагуа була зруйнована землетрусом потужністю 6,5 бала, загинуло понад 10 тисяч людей.
1983-го Жанн Саве стала першою жінкою, призначеною генерал-губернатором Канади.
1995 року в Індії під час новорічних святкувань внаслідок пожежі в Дабвалі у вогні загинули 540 людей, у тому числі 170 дітей.
Народилися…
1777-й – Олександр I, російський імператор, останній цар Росії, що опинився на троні в результаті палацового перевороту (здобув владу через організацію убивства батька – імператора Павла).
Вів також успішні війни з Туреччиною і Швецією . При Олександрі I до Росії були приєднані території Східної Грузії Фінляндії, Бессарабії, Азербайджану, колишнього герцогства Варшавського.
1799 року народився Карл Брюллов, визначний російський художник, монументаліст, аквареліст, рисувальник, представник академізму.
Автор монументального полотна “Останній день Помпеї”, численних портретів, серед яких – портрет поета Василя Жуковського (його розіграли в лотерею й виручили 2,5 тис. рублів, за які викупили з кріпацтва Тараса Шевченка).
У Брюллова вчилися українські художники Іван Сошенко, Тарас Шевченко та інші.
1931-й – Лев Дуров, радянський і російський актор театру й кіно ( агент Клаус у телесеріалі “Сімнадцять миттєвостей весни”, Де Тревіль у “Трьох мушкетерах”, голос Пса Шарика у мультсеріалі про Простоквашино…).
В 1934-му народилася Наталія Фатєєва, радянська й російська актриса театру і кіно (Зоя у фільмі “Три плюс два”, дочка професора Мальцева у “Джентльменах удачі”)
1936 року – Юлій Кім, російський і радянський поет, композитор, драматург, сценарист.
З 1968 року почав професійно займатися написанням текстів і музики пісень для театру й кіно – загалом до півсотні фільмів (серед них – “Пеппі Довгапанчоха”, “12 стільців”, “Звичайне диво”, “Про Червону Шапочку”, “Собаче серце”, “Формула кохання”).
Серед хітів Кіма – “Точка, точка, запятая – выйшла рожица кривая”, “Давайте негромко, давайте вполголоса» та багато інших.
У 1950 році народився Вісенте Дель Боске, іспанський футболіст (півзахисник) і тренер. З 2008-го – тренер національної збірної Іспанії.
Тренерську кар’єру починав із дитячого футболу, після чого з дорослим “Реалом” одразу виграв два чемпіонати Іспанії, дві Ліги чемпіонів, Суперкубок Європи і Міжконтинентальний кубок. Також працював із “Бешикташем”.
1967-го – Карла Бруні, італійська і французька модель та співачка, дружина президента Франції Ніколя Саркозі.
Карла Бруні-Тедескі (тепер – Бруні-Саркозі) має імідж жінки, що підкорює чоловіків. Вона неодноразово з’являлася на шпальтах преси в обіймах рок-зірок Еріка Клептона та Міка Джаггера, мультімільярдера Дональда Трампа, акторів Кевіна Костнера та Венсана Переса, адвоката Арно Кларсфелда та ін. Коли Карла жила з видавцем Жаном-Полем Ентовеном, у неї виник зв’язок із його сином Рафаелем, з яким вона побралася і від якого народила у 2001-му сина.
Із президентом Франції Саркозі вони одружилися 2 лютого 2008-го. в Єлисейському палаці.