23 вересня – день осіннього рівнодення
У цьому році День осіннього рівнодення припадає на неділю, 23 вересня. Це – день, коли тривалість дня і ночі однакові. А ось уже з понеділка, 24 вересня, день буде стрімко скорочуватися, а ночі будуть ставати довшим.
З наукової точки зору, День осіннього рівнодення – це момент, коли Сонце перетинає небесний екватор і переходить з північної півкулі в південну. У першому – починається астрономічна осінь, а в другому – весна. Земля займає вертикальне положення щодо Сонця. Північний полюс ховається в тінь, а Південний, навпаки, “переходить на світлу сторону”.
Цей день в історії:
У 1846 році – німецький астроном Йоганн Готфрід Галле відкрив Нептун.
Працюючи в Берлінській обсерваторії, німецький астроном Йоганн Готфрід Галле на підставі теоретичних розрахунків французького астронома Урбана-Жана-Жозефа Ле Вер’є відкрив восьму планету Сонячної системи, названу за традицією іменем античного бога, – Нептун.
1848-го року американець Джон Куртіс зробив першу жувальну гумку.
У 1910-му 23-річний перуанський льотчик Хорхе Чавез вперше перелетів через Альпи.
Недалеко від фінішу літак Чавеза впав на землю з висоти 30 метрів, і через чотири дні він, не приходячи до свідомості, помер.
У 1991 році Вірменія проголосила незалежність.
23 вересня народилися:
63-й рік до н.е. – Гай Юлій Цезар Октавіан Август, перший римський імператор, в честь котрого названий восьмий місяць року.
У 1861-му народився Роберт Бош, німецький інженер, винахідник свічки запалювання, магнето, засновник однойменної фірми.
15 листопада 1886 Бош відкрив у Штутгарті власну фірму, що отримала назву “Майстерня точної механіки і електротехніки”.
У перші роки після відкриття власної справи йому доводилося нелегко, тому що левова частка прибутку йшла на закупівлю нового обладнання. У цей час Бош займався в основному виробництвом електричного устаткування, але також іноді змушений був братися і за непрофільні замовлення. До своїх клієнтам він їздив на велосипеді і привчав до цього своїх співробітників. Подібне його поведінка викликало чимале цікавість у мешканців
1872-го року — Соломія Крушельницька, українська оперна співачка.
За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом “Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй”.
В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
У 1943 році народився Хуліо Іглесіас – іспанський співак, композитор,автор пісень, колишній футболіст, що в 2008 році відзначив 40-річчя творчої кар’єри; є співаком, що продав найбільшу кількість іспаномовних дисків за всю історію, також входить до 10-ки співаків, що продали за життя найбільше альбомів (за даними лейбла Sony Music).