24 серпня Україна святкує день Незалежності
Події дня у різні роки:
Любителям картопляних чіпсів буде цікаво дізнатися, що ця смажена картопля старша за нашу державу більшу ніж у 8 разів. З дня винаходу чіпсів минуло вже 146 років.
Вважається, що чіпси випадково придумав Джордж Крам, індіанець за походженням 24 серпня 1853 року, на курорті Саратога-Спрінгс в США, працюючи шеф-кухарем фешенебельного ресторану готелю. За легендою, одним з фірмових рецептів цього ресторану був «картопля фрі». Одного разу на вечері залізничний магнат Вандербільдт повернув смажену картоплю на кухню, поскаржився на те, що вона «занадто товста». Шеф-кухар, Крам, вирішив пожартувати над магнатом, нарізати картоплю буквально паперової товщини і обсмажити. Втім, страва сподобалося магнату та його друзям. І як бачимо і нині користується великою популярністю у різних народів світу.
1542 – Іспанський конкістадор Ф. де Орельяна відкрив гирло Амазонки, назвавши її так, тому що на його експедицію напали індіанські жінки-воїни.
1572 – Варфоломіївська ніч у Франції.
Тієї ночі католики вбили всіх гугенотів ( прихильників кальвіністської віри у Франції). Катерині Медичі і кільком придворним вдалося переконати Карла IX усунути найбільш небезпечних гугенотів, щоб уникнути громадянської війни. Різанина тривала декілька місяців. Хоча точна кількість загиблих не встановлена – вважається, що в той час загинуло від кількох тисяч до десятків тисяч гугенотів. Ця трагедія вважається однією з найгірших в історії релігійних війн, адже вбивали не тільки дворян, але й місцевих жителів, підозрюваних в симпатіях до гугенотів, не пощадивши ні жінок, ні дітей.
1949 – набув чинності підписаний у квітні договір про створення НАТО. Нині до складу воєнно-політичного союзу входять 26 країн
1991– Михайло Горбачов оголосив про складання з себе повноважень генерального секретаря ЦК КПРС і закликав ЦК до саморозпуску.
1991 – прийняття Верховною Радою УРСР постанови і Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в сучасному вигляді.
У цей день народились:
1845 – Лев Голіцин- князь, вчений, винар, творець виноробних центрів в Массандрі і Абрау-Дюрсо.
Голіцин придбав маєток Новий Світ на Чорноморському узбережжі Криму, перетворивши його на зразкове дослідно-виробниче господарство з виноградарства і виноробства, зібрав унікальну колекцію вин. Славу князю принесло промислове виробництво шампанських вин в Росії. Шампанське Голіцина не раз було відзначене нагородами на міжнародних виставках.
1923– Віктор Глушков, український математик, , академік, директор Інституту кібернетики АН України.
Під його керівництвом у 1966 році була розроблена перша персональна машина для інженерних розрахунків
1928 – Левко Лук’яненко, український політик, дисидент, почесний голова Республіканської партії, багаторічний в’язень радянських концтаборів,
1958 – Василь Червоній, український політик, народний депутат перших чотирьох скликань, голова Рівненської Обл. Держ. Адміністрації з 2005-го по 2006 рік.