25 листопада відзначається Міжнародний день усунення насильства проти жінок— присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті у Домініканській Республіці у 1960 році під час диктатури Трухільйо…
Багата українська земля на славних жінок. Невмирущу та божественну енергію несуть справжні Берегині. Серед них ім’я народної мисткині Катерини Білокур, роботами якої захоплювався навіть Пікассо… Сьогодні відзначаємо 118-ту річницю від дня народження великої художниці з народу…
Цей день в історії:
1795 — останній польський король Станіслав Август Понятовський зрікся престолу.
1867 – Альфред Нобель, шведський хімік, інженер, винахідник запатентував динаміт.
1905 — Вихід першого номеру газети “Хлібороб” – першої легальної газети в підросійській Україні, що видавалась на Полтавщині (м. Лубни).
1936 – Німеччина і Японія уклали Антикомінтернівський пакт. Згідно пакту, був створений двосторонній блок цих держав, спрямований проти країн 3-го Комуністичного Інтернаціоналу (Комінтерну, звідки, власне, і назва пакту) з метою не допустити подальше поширення радянського впливу в світі.
1981 — Оголошення цього дня офіційним днем боротьби проти насильства над жінками (ініціатива Генеральної Асамблеї ООН).
2000 — голландський парламент легалізував евтаназію.
25 листопада народились:
1838 — Іван Нечуй-Левицький, видатний український письменник-реаліст. Найвідоміші твори письменника: “Микола Джеря”, видатна повість “Кайдашева сім’я”, “Бурлачка”, “Старосвітські батюшки та матушки”.
1881 – народився Іоанн XXIII, Папа Римський (справжнє прізвище: Анджело Джузеппе Ронкаллі). Більшість дослідників називають політику папи Івана XXIII, спрямовану на захист найбідніших жителів світу, прикладом утвердження принципів християнського соціалізму, які розвивалися в папських енцикліках.
1900 — Білокур Катерина Василівна, українська художниця, одна з найкращих представниць “наївного мистецтва” України. Три картини Білокур — “Цар-Колос”, “Берізка” і “Колгоспне поле” — були включені до експозиції радянського мистецтва на Міжнародній виставці в Парижі в 1954 році. Тут їх побачив Пабло Пікассо. Весь світ облетіли його слова: “Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!”
1915 — Аугусто Піночет Угарте, чилійський генерал-диктатор. Після відставки, до Піночета було пред’явлено близько 300 позовів із приводу масових убивств, викрадень, жорстокого переслідування (за деяким даними за час його правління було знищено декілька тисяч інакомислячих).
1978 – Сергій Пишний, український агроном-овочівник, спеціаліст з вирощування капусти та моркви.