У цей день у 1616 році інквізиція звільнила Галілео Галілея, який зрікся своїх поглядів, але нібито заявив: “Все ж таки вона обертається”.
1886 —у Горлівці (Донбас) вперше в Російській імперії отримали ртуть.
Ртуть — сріблясто-білий важкий метал, рідкий при кімнатній температурі. Широко застосовується при виготовленні різних приладів (барометри, термометри, манометри, вакуумні насоси, полярографи …), в ртутних лампах, як рідкий катод у виробництві їдких лугів і хлору електролізом, як каталізатор при синтезі оцтової кислоти, для амальгамації золота і срібла. Крім того, сполуки ртуті застосовуються в медицині.
1935 року винахідник Роберт Ватсон-Ватт вперше продемонстрував створений ним радар.
Радар — система для виявлення повітряних, морських і наземних об’єктів, а також для визначення їхньої дальності і геометричних параметрів. Використовує метод, заснований на випромінюванні радіохвиль і реєстрації їхніх віддзеркалень від об’єктів.
1955 рік – американський льотчик-випробувач Джордж Сміт став першою людиною, яка успішно катапультувалася на надзвуковій швидкості.
1987-го англіканська церква дозволила жінкам бути священниками.
2004-й — парламент Європейського Союзу ухвалив декларацію, в якій офіційно визнав сталінську депортацію чеченського народу 23 лютого 1944 року актом геноциду.
В цей день народилися:
У 1802—Віктор Гюґо, французький письменник (“Собор Паризької богоматері”, “Знедолені”).
1829 року народився Леві Стросс, “батько джинсів”.
Найбільш раннім попередником джинсів був цупкий бавовняний одяг, експортований з Індії в 16 столітті, так званий дангарі. Джинси вперше були виготовлені в Генуї ( Італія ), коли місто було незалежною республікою і морською потугою. Початково виготовлені для генуезьких військово-морських сил, як штани, які задовільняли вимогам універсальності: незважаючи на те, що вони могли бути мокрими і сухими, були зносостійкими і штанини яких легко закочувалися, щоб зручно було драїти палубу.
1869 рік — Надія Крупська, російська політична і громадська діячка, дружина й соратниця Володимира Ульянова-Леніна.
Організатор радянського шкільництва та системи народної освіти. Голова Головполітосвіти у 1920—1929 роках.
1886-го народився Юрій Нарбут, графік, автор перших грошових знаків та поштових марок України .
Нарбут створював ескізи військових мундирів армії України, оформлень упаковок та етикеток для українських товарів. Розробив поштові марки Української народної республіки в тридцять, сорок і п’ятдесят шагів. Нарбут виконав цикл українських державних паперів, крім марок він розробляв, банкноти, грамоти, листівки. Георгій Нарбут розробив проекти Державного Герба і Печатки Української держави.
У 1974 році — Себастьян Льоб, французький автогонщик, кількаразовий чемпіон світу з авторалі.