ДЕНЬ 915 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ – DAY 915 RUSSIAN AGRESSION
26 серпня відзначають День подяки собаці. У США – День рівності жінок.
Православна церква вшановує пам’ять святих мучеників Андріана і Наталії.
День подяки собаці
Ця дата з’явилася 2004 року в США як Національний день собаки, завдяки ініціативі експерта зі способу життя домашніх тварин Колін Пейдж. Поступово свято почали відзначати і за межами Сполучених Штатів, і воно набуло міжнародного характеру, хоча і не має офіційного статусу.
Відзначають його всі собаківники, а також любителі домашніх тварин, які віддають перевагу саме собакам.
Людство знає чимало подвигів собак, які рятували людські життя у важких природних і погодних умовах, в умовах обмеженого зв’язку з цивілізацією, доставляли життєво важливі вантажі та медикаменти в уражені епідеміями міста, куди не могли дістатися люди, використовуючи навіть найсучаснішу техніку.
Собаки рятували людей під завалами після землетрусів і техногенних катастроф, розшукували загублених у лісі людей, рятували потопаючих. Важко переоцінити і роль службових собак у системі правоохоронних органів, міністерств із надзвичайних ситуацій, у збройних силах. Безмежно віддані людині, собаки і сьогодні продовжують виконувати всі ці функції. Варто згадати і той факт, що собака раніше за людину побував у космосі, пожертвувавши своїм життям. А ще для людини собака не тільки товариш, а й друг, який може скрасити самотність, змусити посміхнутися, підняти настрій.
Цього дня:
1907 – Закутий у ланцюг і кинутий у воду ілюзіоніст Гаррі Гудіні сплив на поверхню через 57 секунд;
1914 – Засновано футбольний клуб Палмейрас;
1918 – Волт Дісней підробив свої документи, збільшивши собі вік, щоб піти на службу в Червоний Хрест;
1918 – Дипломатичні представники Української Держави та Османської імперії обмінялися грамотами з нагоди ратифікації Брестського мирного договору;
1926 – У Королівстві Італія створено футбольний клуб “Фіорентина”.
1939 – Гітлер висунув Польщі ультиматум із вимогою передати Німеччині Данциг (Гданськ);
1939 – У Римі відбувся II Великий збір Українських націоналістів, який ухвалив політичну програму Організації українських націоналістів, головою ОУН переобрано А. Мельника;
1945 – Українська РСР ратифікувала Статут ООН;
1972 – У Мюнхені відкрилися XX Олімпійські ігри. Спортивні змагання затьмарив терористичний акт проти ізраїльських спортсменів;
1991 – Президія Верховної Ради УРСР ухвалила рішення про тимчасове припинення діяльності Компартії України.
Пам’ятні дати:
110 років від дня народження Хуліо Кортасара (1914-1984), аргентинського письменника, поета;
100 років від дня народження Ярослава Карповича Трохименка (1924-2008), українського вченого в галузі радіотехніки.
Церковне свято
Цього дня відзначається пам’ять святої мучениці Наталії та її чоловіка Адріана, які жили на початку 4 століття в Нікомідії, на березі Мармурового моря. Наталія виросла в благочестивій християнській родині, але заміж вийшла за язичника – багатого і знатного юнака Адріана. Подружжя прожило разом трохи більше року, коли почалися гоніння на християн.
У Нікомідію прибув імператор Максиміліан, і за його особистим наказом 23 християнина піддали найжорстокішим тортурам. Адріан був вражений, з яким терпінням мученики зносили випробування, і почав розпитувати їх про Бога. Зрештою, він і сам увірував у Христа. Тоді язичники схопили молодого чоловіка і кинули його в темницю. Дізнавшись про це, Наталія поспішила до чоловіка. Незабаром Адріана піддали лютим мукам, а вірна дружина до кінця була біля нього, підбадьорювала його і зміцнювала у вірі. За свої душевні страждання Наталія також заслужила мученицький вінець і незабаром після смерті Адріана пішла за ним у Царство Небесне.
Іменини: Віктор, Дмитро, Георгій, Петро, Адріан, Наталія, Марія.