Цей день в історії:
У 1580 році англійський пірат Френсіс Дрейк завершив друге у світі кругосвітнє плавання, ставши першим британцем, що здійснив кругосвітню подорож і першим капітаном, котрий очолював кругосвітню подорож від самого початку до її завешення.
“Золота лань” привезла величезну кількість скарбів, награбованих у іспанців, і важливу інформацію про Тихий океан і його острови. В 1581 році, незважаючи на вимоги іспанського короля покарати пірата, королева Єлизавета I спеціально піднялась на борт корабля Дрейка і посвятила його в рицарі.
У 1960-му Кеннеді і Ніксон провели між собою перші в історії виборів президентів США, телевізійні дебати.
Того ж року Фідель Кастро виголосив найдовшу промову в історії ООН (4 години 29 хвилин).
У 1990-му — в СРСР прийнятий закон про свободу віросповідання.
1995-го року Україну прийнято до Ради Європи.
В 96-му році американська астронавтка стала рекордсменом серед американців і в світі, серед жінок по тривалості перебування у космосі.
Шеннон Люсід повернулась на Землю на борту човника “Атлантіс” після 188 діб, проведених у космосі на борту російської станції “Мир”.
98-го року американець Гері Хардвік встановив світовий рекорд швидкості їзди на скейтборді — 100,7 км/ч.
Цього дня народилися:
1849- року — Іван Павлов, російський фізіолог, перший у Росії Нобелівський лауреат.
Творець науки про вищу нервову діяльність і уявлень про процеси регуляції травлення; засновник найбільшої російської фізіологічної школи; лауреат Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології ” за роботу з фізіології травлення”.
1894-го — Настасія Цвєтаєва, російська поетеса, сестра Марини Цвєтаєвої.
У 1934-му народився Олег Басілашвілі, російський театральний і кіноактор (Службовий роман, Вокзал для двох, Дні Турбіних, Обітовані небеса, Бандитський Перербург 2).
1976-й рік подарував Грузії відомого футболіста Георгія Деметрадзе.