У цей день відкрили найбільший у світі театр мистецтв, підписали угоду про створення Міжнародного Валютного Фонду, радянські війська увійшли на територію Афганістану, а київське метро поповнилося станцією “Печерська”.
У 1932 році в самий розпал Великої депресії в Нью-Йорку відкрився найбільший у світі театр мистецтв “Рейдіо-Сіті Мьюзик-холл”, розрахований на 5945 місць.
З тих пір його відвідало більше 300 мільйонів глядачів, що побували на прем’єрних показах фільмів, спектаклях, концертах і спеціальних урочистостях.
В цьому ж році вийшла постанова ЦВК і РНК СРСР про введення в СРСР єдиної паспортної системи та “обов’язкового запису паспортів” (за нею переслідувались, зокрема, кобзарі як люди, що “не проводять громадсько-корисної роботи”).
1945 рік – у Нью-Йорку представники 28 країн підписали угоду про створення Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) і Міжнародного банку реконструкції і розвитку. Більш відомий як Світовий банк, МВФ почав свою діяльність в 1947 році.
В 1959-му від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини загинуло більше 50 тисяч чоловік, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун втратили житло і протягом всієї зими потерпали від лютих морозів, що часом досягали 30-и градусів.
1979-го за рішенням керівництва СРСР 75-тисячний контингент радянських військ увійшов на територію Афганістану.
Цього ж дня було проголошено, що новим правителем Афганістану став Бабрак Кармаль, котрий, перебуваючи у Ташкенті (Узбекистан), повідомив співвітчизників про зміну керівництва країною по радіо – три дні перед тим радянські групи командос “Грім” і “Зеніт” взяли штурмом президентський палац в Кабулі і вбили главу афганського комуністичного режиму Хафізуллу Аміна. Інтервенція Радянського Союзу в Афганістан, що завершилась у травні 1988 року, так і не припинила громадянську війну в країні і коштувала СРСР не тільки життя 15 тисяч громадян та близько 50 мільярдів доларів прямих матеріальних затрат, але й привела до різкого загострення стосунків із США, країнами Західної Європи та Китаєм і фактичного гальмування процесу розрядки.
1997 року на Сирецько-Печерській лінії була введена в експлуатацію станція “Печерська”.
“Печерська” – станція глибокого закладення, з’єднується з одним підземним вестибюлем чотиристрічковим ескалатором з двома нахилами. Назва станції зобов’язала авторів побачити золоті бані Печерської лаври – про це свідчить золотисте склепіння з анодованого алюмінію як платформи, так і проміжного вестибюлю.
Сьогодні народилися:
У 1571-му — Іоганн Кеплер, німецький математик і астроном; який першим заявив, що планети обертаються навколо Сонця.
1595 року народився Богдан Хмельницький, український гетьман, очолив Національно-визвольну війну 1648- 1657 років.
1822-го — Луї Пастер, французький хімік і бактеріолог.
Основоположник сучасної мікробіології та імунології; розобив метод консервування (пастеризація) і заходи профілактичної вакцинації проти холери, сибірської виразки, сказу.
1901-й — Марлен Дітріх (Марія Магдалена фон Лош), американська актриса німецького походження (Блакитний ангел, Білява Венера, Суд в Нюренберзі, Свідок обвинувачення, Просто жиголо).
1948 рік — Жерар Депардьє, французький театральний і кіноактор (Двоє в місті, Мій американський дядечко, Сусідка, Сірано де Бержерак, Полковник, Вибір зброї).
В 1934 році народилася Лариса Латиніна (Дірій), 9-разова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, володарка найбільшого числа олімпійських нагород за всю історію Олімпійських ігор.