1869 року Уільям Фінлі Семпл з містечка Маунт-Вернон (штат Огайо) запатентував жувальну гумку.
1895-го в паризькому “Гран-кафе” на бульварі Капуцинів брати Огюст і Луї Люм’єр провели перший комерційний сеанс перегляду фільму, знятого при допомозі свого винаходу, пристрою, що суміщав функції камери і проектора, названого “кінематограф”. Таким чином 28 грудня – Міжнародний день кіно.
Тоді, у паризькому кафе на Бульварі Капуцинів, Люмьери представили вже широкій публіці перший у світі короткометражний фільм “Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота”. Це був перший фільм в історії кінематографа, який був показаний публіці за гроші. Подивитися кінострічку прийшло близько 30 тисяч людей. Винахід одразу став популярним, і за наступні 5 років Люм’єри зняли більше 2 тисяч короткометражних фільмів, але в решті-решт відмовились від зйомок, будучи не в змозі конкурувати із новими, художньо більш професійними кінематографістами, що з’явились у Франції та Європі.
У 1908-му на півдні Італії стався найбільший із документально зареєстрованих в Європі землетрусів, що призвів до загибелі 160-250 тисяч жителів Сицилії і Калабрії.
Перший поштовх силою 7.5 балів за шкалою Ріхтера стався о 5-20 ранку і викликав цунамі висотою до 15 метрів, що привело до руйнації 90% будівель в двох великих містах по обидва боки Мессінської протоки – Мессіні і Реджио-ді-Калабрія – і ще в 25-и інших населених пунктах. Менш значні руйнування стались в радіусі 200 кілометрів від епіцентру землетрусу. За першим поштовхом, що тривав секунд 10, через кілька хвилин сталася ще серія поштовхів, менш потужних, але більш тривалих, які поступово затухаючи повторювалися ще два дні і разом з проливними дощами довершили руйнування. Лише в Мессіні із 145 тисяч жителів загинуло 80 тисяч, а в Реджио-ді-Калабріа з 34 тисяч – 25 тисяч.
1973 рік – у Парижі російською мовою вийшов “Архіпелаг ГУЛАГ” Олександра Солженіцина, літературне дослідження поліцейсько-державної системи Радянського Союзу за період з 1918 по 1956 роки.
Достовірний і безкомпромісний дух книги зразу зробив її популярною, і протягом кількох місяців вона вийшла в перекладі більшістю європейських мов. На батьківщині ж письменника “Архіпелаг ГУЛАГ” був названий наклепом на радянських людей та радянську дійсність, і 12 лютого 1974 року Солженіцин був заарештований, а згодом позбавлений громадянства і висланий з СРСР. Він поселився у США і повернувся на батьківщину вже будучи лауреатом Нобелівської премії з літератури, відмовившись, однак, в 1980-х роках прийняти пропозицію Михайла Горбачова поновити радянське громадянство.
1994 року була подовжена Сирецько-Печерська лінія введенням в експлуатацію станцій мілкого залягання “Позняки” та “Харківська”.
Народилися…
1929 року — Террі Савчук, легендарний канадський воротар, один з кращих голкіперів за всю історію НХЛ, чотириразовий володар призу Везини як кращому воротарю ліги.
У 1951-му — Наталія Вітренко, український політик, співзасновник і керівник Прогресивної Соціалістичної партії.
1969-го — Лінус Торвальдс, батько операційної системи Linux.