Історія Міжнародного дня тигра:
Відзначають Міжнародний день тигра щороку 29 липня. Виникло це свято зовсім недавно, у 2010 році у Санкт-Петербурзі під час проведення Міжнародного форуму «Тигровий саміт». У рамках цього масштабного заходу, присвяченого головним чином обговоренню та пошуку рішень проблем знищення популяцій диких тигрів, було визначено цю знаменну дату, а також привласнення їй статусу офіційного свята.
Як відзначають Міжнародний день тигра?
У різних країнах, зрозуміло, по-різному, але найбільш поширений варіант – це частування тварин у зоопарках посиленим пайком. Ну, а їхні побратими, що живуть у дикій природі, отримують шанс не зникнути зовсім з лиця Землі завдяки зусиллям міжнародного об’єднання Global Tiger Initiative, що зібрало для збереження тигрових популяцій фантастичну грошову суму – 350 млн. доларів. На жаль, залишаються актуальними гострі проблеми іншого плану: знищення лісів та видобуток корисних копалин на місці вирубок.
Тигр – другий після лева
Ім’я великої смугастої дикої кішки походить від древньоперсидского слова taig. Його значення повністю відповідає звичкам тигра – швидкий, гострий. Тигр відноситься, як вже говорилося вище, до сімейства котячих, роду Пантера, підродини великих кішок. Існує безліч підвидів смугастих красенів, але найбільш відомі нам амурські, бенгальські, каспійські та південнокитайські тигри. Деякі види вже вимерли, є і такі, що перебувають на межі зникнення.
Звичайне забарвлення смугастої «кицьки» варіюється від жовтого до вогненно-рудого, при цьому горло, живіт і груди, тобто внутрішня сторона тіла, залишаються білими. Очі мають жовтий колір. Однак треба віддати належне природі: вона створила білих тигрів, продемонструвавши почуття смаку. Популяція білих тигрів нечисельна, але виглядають такі наслідки мутації більш ніж ефектно: чорні смужки на білому тлі та прекрасні блакитні очі.
Де водяться дикі тигри?
В основному це Індія та країни Далекого Сходу. Раніше ареал був набагато ширшим, охоплюючи Закавказзя, Індокитай, Іран. Але людський фактор завадив намірам природи і надалі продовжує чинити свій негативный вплив.
Тигр веде усамітнений спосіб життя. У кожної особини є своя територія, на якій вона живе та полює, і горе тому, хто порушить незримі кордону її володінь. В якості їжі тигр надає перевагу сирому м’ясу, обов’язково свіжому, тому жертвами тигра стають копитні тварини середнього розміру, наприклад, дикі кабани та козулі. Але бувають і винятки у вигляді алігаторів, мавп – це коли хижак особливо голодний. Втім, у скрутному становищі ніщо не заважає смугастому красеню поласувати і падлом.
У тигрів не має конкретного сезону розмноження, визначений природою. Головним фактором є початок тічки у самок. Вагітність триває біля трьох місяців, а кількість дитинчат може бути до чотирьох. Проблем з розмноженням, як правило, не виникає.
Цікаві факти про тигрів:
Величні дикі тигри мають ряд відмінностей від своїх домашніх побратимів, а також дивовижних особливостей, які змушують людей по-новому поглянути на цей вид тварин.
- У сутінках тигри бачать просто чудово. А в темряві зір тигра 6 разів кращий за людський!
- Очі тигра мають круглі зіниці, на відміну від домашніх кішок, у яких зіниці у формі щілини. Це пов’язано з тим, що домашні кішки полюють вночі, а тигри – в сутінках – вранці та увечері.
- Джерелом інформації про собі подібних для тигра служить… сеча. Саме ця рідина, що є продуктом переробки їжі та води, повідомляє «котам» про такі факти, як вік, стать, та репродуктивну готовність іншої особини. За допомогою власної сечі тигр зазначає межі свєї території – для цього він мітить нею дерева та кущі. До речі, запах тигрової сечі не дуже відштовхуючий, нагадує аромат олії після смаження попкорну.
- Тигри-самці – справжні «джентльмени»! Їм навіть на думку не спадає першому налетіти на вбиту під час полювання здобич, якщо на обід чекають самиці чи дитинчата.
- Смугастим тигр залишається навіть в тому випадку, якщо його поголити налисо. Візерунки ніби відбиваються на шкірі тварини. Ще один цікавий факт, що стосується тигрячих смужок: ті, що розташовані на лобі, дуже нагадують за формою китайський ієрогліф «короля».
Тигри – дивовижні тварини. Вони здатні обдурити жертву, наслідуючи голосам інших мешканців лісу та савани. Вони можуть відтворювати потомство з іншими дикими великими кішками.
У природі зустрічаються, крім відомих рудих і білих, ще золотисті, чорні та навіть сині екземпляри. Ці представники сімейства котячих потребують охорони. Тож нехай в Міжнародний день тигра ті, хто знищують цих величных красенів заради красивої шкіри та інших цілей, усвідомлять згубні наслідки власної діяльності!