Події дня у різні роки:
1867 – винайдено кокаїн.
Цей наркотик з вигляду подібний на харчову соду. Потрапивши на язик, викликає відчуття оніміння. Головні ефекти від прийому кокаїну: — відчуття ейфорії, покращення настрою, підвищення працездатності та самовпевненість. Тривале вживання кокаїну викликає паранойю, глухоту, маячню, порушення травлення та сну. Можуть також виявитися проблеми зі слизовою носа або ж затвердіння вен. Все залежить від способу прийом.
1877 – французький винахідник-самоук Еміль Реїно отримав патент на апарат під назвою праксіноскоп – прародителя мультиплікації.
Прилад складається з циліндра, з висотою стінок 10 см. В центрі циліндра – дзеркальна призма, число сторін, якої співпадає з числом мініатюр. Внутрішній радіус призми складає половину радіуса циліндра. Таким чином кожна мініатюра відображується у відповідній грани призмі, при обертанні циліндра виникає анімаційний ефект плавного руху
1901 – Х’юберт Сесіл Бут запатентував пилосос.
1918 – у Москві на колишньому заводі Міхельсона 28—річна есерка Фанні Каплан трьома пострілами тяжко поранила лідера більшовиків Володимира Леніна.
Через три дні ВЧК приговорила її до розстрілу. Вирок був виконаний 3 вересня о 4 ранку. В день замаху на Леніна в Петрограді есером Левом Канегіссером був убитий голова петроградського ЧК Моісей Соломонович Урицький. Ці дві події дали поштовх до початку більшовицького “червоного терору”, котрий охопив усю країну і призвів до смерті тисяч людей;
В цей день народилися такі відомі особистості:
1920 – Леонід Шварцман, художник-мультиплікатор.
1927 – Дмитро Жуков, письменник, автор таких відомих книг як: “Козьма Прутков і його друзі” та “Олексій Костянтинович Толстой”.
1954 – Олександр Лукашенко, президента Республіки Білорусь з 1994 року і дотепер.
Економічна політика Лукашенка зупинила економічну кризу і занепад, від якого потерпали постсоціалістичні країни. Підприємства отримали державну підтримку і опіку та не зупиняли своєї роботи. Білорусь фактично одразу змогла вийти на рівень сталого розвитку, в той час як в сусідніх Україні та Росії зменшення обсягів продукції, продовжувався до 2000 року.
1972 – Камерон Діас, американська топ-модель і кіноактриса .
Перед тим як стати популярною актрисою Камерон працювала з 16-ти років фотомоделлю, знімалась в рекламі для будинку моди Келвіна Клайна, та для фірм “Levi’s” і “Coca-Cola”. Особливу популярність актрисі риніс фільм “Ангели Чарлі” у 2000 році.