Більше ніж 328 тис. громадян України отримали статус учасника бойових дій Про це повідомили в прес-службі Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.
«За інформацією, що надійшла від відомчих комісій про надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, статус учасника бойових дій надано 328 089 особам», – йдеться в повідомленні.
Серед них військовослужбовців рядового і начальницького складу, працівників відомств, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, що залучаються до АТО, 327 тис. 921 осіб, в тому числі, в складі Міноборони 222 тис. 190 осіб, Нацгвардії – 31 тис. 540, СБУ – 9 тис. 898, у службі зовнішньої розвідки – 38 осіб, Держприкордонслужби – 18 тис. 391, у Державній спецслужбі транспорту – 2 тис 241 осіб, Управлінні держохорони – 424, Державній службі спецзв’язку і захисту інформації – 774, в ДСНС – 4 тис. 592, Генпрокуратурі – 271, Нацполіціі – 4 тис. 430 осіб та Державної фіскальної служб – 652 людини. 106 осіб цього статусу позбавили.
Коли читаєш цю статистичну довідку, то дивнє той факт, чому військовослужбовці добровольчих батальйонів нещодавно пікетували Верховну Раду з вимогою отримання статусу УБД? Більше того, вражає кількість співробітників Генпрокуратури та податкової, які, за цими даними теж воювали на «передку», а не їздили в зону бойових дій в якості туристів. Як кажуть справжні ветерани АТО, такий туризм зараз дуже популярний серед тих, хто обіймає посади у владних структурах. Ходили чутки, що один громадський діяч навіть отримав поранення під час того, як робив селфі з кулеметом в руках, – ворожа міна помилково залетіла на територію, яку для фото обрав цей турист.
Крім того, як кажуть фахівці, 328 тисяч – це завелика кількість. Так, за словами полковника у відставці та героя АТО Олександра Мотрія, з такою кількістю учасників бойових дій можна було би тричі звільнити Україну.
Невизначенність чи нездатність визначити кількість людей, які дійсно захищали нас з вами на передовій надає процесу надання статусу УБД напівкримінальний присмак.
Ми ще повернемось до цієї теми з більш докладними прикладами.