Події:
У 1781 році 44 іспанські поселенці заснували Лос-Анджелес (Каліфорнія).
Спочатку він називався “El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de Los Angeles”, що в перекладі означає “Поселення Нашої Пані, Цариці Ангелів”.
1882 рік – у Нью-Йорку Томас Едісон увімкнув перше у світі комерційне електричне освітлення (всього нараховувалося 85 платних клієнтів).
1888-й – Джордж Істмен зареєстрував торгову марку “Kodak” і отримав патент на фотокамеру, що використовує плівку в котушках.
У 1959-му в США в продажу з’явилися жіночі колготки. Панчохи еволюціонували в колготки у зв’язку зі стрімким укороченням спідниць.
У США моду на колготки ввела в 1940-х роках актриса і танцівниця Енн Міллер. До середини 1960-х потреби в колготках не було – жінки носили панчохи, що надягають під відносно довгі спідниці. З винаходом англійкою Мері Куант міні-спідниці, виникла потреба в принципово новий виріб. У СРСР мода на колготки прийшла із Чехословаччини, тому ми до цих пір користуємося чеським найменуванням, яке дослівно означає “штани” («колготки» по-чеськи будуть “пунчохі” або «калготи пунчохове»). У радянському ГОСТі, правда, довгий час трималося інша назва – “чулковые рейтузи”.
З часом міні-мода пройшла, але колготки назавжди залишилися у гардеробі Початок 1990-х ознаменувався інтересом до колготкам з підвищеним вмістом лайкри, причому особливо актуальними вважалися “блискучі” зразки.
1972-го американський плавець Марк Спітц став першим у світі спортсменом, який виграв сім золотих медалей на одній Олімпіаді (у Мюнхені). Його досягнення перекрив співвітчизник Майкл Фелпс, завоювавши на Іграх у Пекіні-2008 вісім нагород найвищої проби.
1975 рік – Центральне телебачення СРСР випустило в ефір перший випуск гри “Що? Де? Коли?”.
Тоді це була гра за іншими правилами: дві сім’ї змагалися в інтелекті одна з одною (як у телегрі «Щасливий випадок»). Гра складалася з двох раундів, що знімалися вдома в кожної з сімей. Учасниками вікторини були сім’ї Іванових та Кузнєцових. Однак автор передачі Володимир Ворошилов невдовзі зрозумів, що такий формат досить нудний, і в 1976 році “Що? Де? Коли?” стало “телевізійним молодіжним клубом” знавців.
Народилися:
1908 року – Едвард Дмитрик, американський кінорежисер українського походження, батько жанру «чорного фільму» (“Молоді леви”, “Шалако”, “Ворлок”).
У нього знімалися такі зірки, як Марлон Брандо, Шон Коннері, Бріжит Бардо. У 1947 році в числі десяти видатних діячів Голлівуду відмовився давати свідчення комісії з розслідування антиамериканської діяльності, потрапив до “чорного списку” і шість місяців провів у тюремній камері із подальшою забороною на творчу діяльність.
1949-го народився Григорій Суркіс, український бізнесмен, політичний і громадський діяч, президент Федерації футболу України з 2000 року.
Власник футбольного клубу “Динамо” (Київ) (разом із братом). Президент Професіональної футбольної ліги у 1996-2000 роках. Член виконкому УЄФА. Член СДПУ (о), тривалий час – секретар київського міськкому партії. Народний депутат України ІІІ-IV скликань.
У 1981 році народилася Бейонсе Ноулз, американська співачка стилю «сучасний R&B», музичний продюсер, актриса, танцівниця і модний дизайнер.
Стала відомою як лідер дівочого гурту Destiny’s Child. Надалі – володарка 16 премій “Греммі” (станом на 2010 рік). У 2010 р. здобула шість “Греммі” – рекорд для однієї церемонії для жінки-співачки.
У 1990-му народилася Ольга Харлан, українська фехтувальниця (шабля).
Найкраща спортсменка 2008, 2009 рр. за версією НОК України.