Впевнені, що всі багаті люди купаються в свої мільйони і не хочуть ні з ким ділитися? Ви помиляєтесь. Сучасні мільйонери, які заробили капітал на IT, готові віддати все своє майно на благодійність.
Технологічні досягнення невпинно змінюють світ, приносячи розробникам мільйонний прибуток. Багато сучасні підприємці підтримують цікаву тенденцію – не залишати своїм дітям спадщину, а віддавати зароблені гроші на благодійність. Кто ці благодійники?
1) Білл Гейтс
Найбільший акціонер компанії Microsoft не планує залишати свій величезний капітал, а це близько $ 78 млрд, власним дітям. В інтерв’ю він сказав, що ці гроші можуть тільки зіпсувати їм життя. При цьому залишати їх без копійки Гейтс теж не хоче, тому передасть кожному по $ 10 млн. Свій основний капітал бізнесмен планує віддати на благодійність. Так, у нього є власний фонд, заснований в 1994 році. На даний момент в його активах знаходиться більше $ 36 млрд. Крім цього, у 2010 році Гейтс зі своїм другом Уорреном Баффеттом заснував філантропічної компанію The Giving Pledge (в перекладі – «Клятва дарування»), в яку багаті люди жертвую гроші.
2) Ларрі Пейдж
Генеральний директор Google для багатьох є унікальною людиною, так, він відкрито заявив, що не залишатиме зароблені кошти своїм дітям. Пейдж прийняв рішення віддати їх підприємствам, що працюють на благо людства, ставлячи в приклад організацію Ілона Маска, який хоче полетіти на Марс. Ларрі сказав, що планує використовувати свої кошти, щоб змінити світ.
3) П’єр Омідьяр
Багато хто вважає, що засновник eBay є щедрою людиною в сфері IT. Згідно зі свідченнями, він зі своєю дружиною в цілому пожертвували в різні організації більш $ 1 мільярда. П’єр підписаний на організацію Білла Гейтса з 2010 року, і регулярно переводить в неї кругленькі суми. «Ще у 2001 році я публічно заявив, що ми маємо намір віддавати переважну частину зароблених нами коштів. На наш погляд все дуже просто. У нас набагато більше грошей, ніж нам насправді потрібно нашій родині. Нам немає необхідності збирати, ми можемо вкласти їх сьогодні, щоб допомогти вирішити деякі з найскладніших світових проблем », – каже П’єр.
4) Ларрі Еллісон
Американський підприємець і засновник корпорації Oracle відрізняється від інших представників IT-сфери тим, що веде марнотратний спосіб життя. При цьому він зобов’язався віддати 95% свого статку на благодійність. Найбільше Ларрі цікавить сфера медицини. Своїм дітям залишати все мільйони він не має наміру.
5) Ілон Маск
Гендиректор Tesla – унікальна людина, яка жертвує більшу частину своїх грошей на розвиток поновлюваних джерел енергії і на підкорення космосу. Цікавим є той факт, що Маск відмовився від заробітної плати в своїй компанії, отримуючи тільки $ 1. У 2012 році він підписався The Giving Pledge. У Маска вже є п’ятеро синів від попереднього шлюбу – близнюки і трійнята, але він пожертвував велику частину свого стану на розвиток поновлюваних джерел енергії, на науку, розвиток інженерної освіти і педіатрії.
6) Марк Цукерберг
Людина, якого знають по всьому світу, оскільки він є засновником соціальної мережі Facebook. У 2010 році, коли його капітал становив 6 млрд., Успішний айтішник вирішив пожертвувати половину цієї суми на благодійність. Зараз стан істотно зросла і становить понад 46 млрд. Коли в 2015 на світ з’явилася дочка Цукерберга, він зі своєю дружиною написали відкритого листа, в якому повідомили, що прийняли рішення, пожертвувати на благодійність 99% акцій Фейсбуку. Ці величезні гроші Марк вирішив віддати на лікування смертельних хвороб, на розвиток людського потенціалу і заохочення рівності всіх дітей.
7) Марк Беніофф
Він, як пише 12millionov.com, недавно запустив кампанію під назвою «SF Gives», яка кинула виклик технологічним компаніям і закликає їх за 60 днів зібрати 10 мільйонів для реалізації некомерційних програм в Сан-Франциско. Стан генерального директора корпорації Salesforce.com – більше $ 5 млрд., І він активно ділиться своїм капіталом. Наприклад, разом з дружиною Бениофф пожертвував в дитячу лікарню $ 200 млн. Крім цього, Марк розповів, що його корпорація працює по моделі 1/1/1: на благодійність потрібно витрачати 1% свого капіталу, 1% ресурсів і 1% часу своїх співробітників. Бізнесмен закликає слідувати цій ідеї і інші компанії.