7 травня відкрили найстаріший театр в Англії, американець повернувся з першої навколосвітньої подорожі велосипедом, а винахідник Олександр Попов продемонстрував перше радіо.
В 1663 році в центрі Лондона відкрився Королівський театр.
Через дев’ять років будівля згоріла, але була наново відбудована на попередньому місці, на Друрі-Лейн. Ніні – це найстаріший театр Англії.
1887-го американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож велосипедом, проїхавши 13 500 миль. Подорож тривала понад три роки
1895 рік — у Петербурзі російський фізик і електротехнік Олександр Попов продемонстрував винахід, який був прототипом радіо.
Початки радіомовлення в Україні припадають на 1924 рік, коли у Харкові, через 4 роки після того, як почали діяти 4-кіловатні радіостанції в Москві, Ленінграді й Казані, розпочато радіопересилання через малопотужні передавачі. Згодом постали радіостанції в Києві, Одесі, Дніпропетровську, Донецьу та інших містах. Введена у дію 1927 року Харківська “РВ 4” (Радиовещательная станция 4) була четверта за потужністю в усьому СРСР. У 1941 році найпотужнішою довгохвильовою радіостанцією УРСР була Київська (“РВ 84”).
В 1946-му в Токіо заснована компанія “Токіо цусін коге” (“Токійська компанія телезв’язку”), яка згодом була перейменована в “Соні”, через те, що американцям було важко вимовляти.
Мабуть, головною “фішкою” корпорації є введення скрізь своїх форматів. Наприклад, у її першому цифровому плеєрі використовувався власний формат звуку. Був також випадок, коли в ліцензійні диски вбудовувався руткит, який стежив за користувачем і відразу повідомляв про спроби копіювання і тиражування дисків
1998 року корпорація Mercedes-Benz за 37 мільярдів доларів купила корпорацію Chrysler Corporation
У 2006 році у віці 99 років померла останній свідок загибелі “Титаніка” — американка, якій на момент катастрофи було 5 років.
Після її смерті живими залишилися ще двоє людей, які пливли на “Титаніку”, але на момент катастрофи їм було менше року.
Народилися:
У 1840 році — Марко Кропивницький, український письменник, драматург, театральний актор.
Цього ж року народився Петро Чайковський, російський композитор.
Чайковький —автор десяти опер, трьох балетів, шести симфоній, 104 романсів (балети “Лебедине озеро”, “Спляча красуня”, “Лускунчик”).
1946 рік — Володимир Бортко, радянський кінорежисер.
Серед відомих робіт— “Блондинка за рогом”, “Собаче серце”, “Бандитський Петербург”, “Тарас Бульба”. Лауреат Державної премії РРФСР за телефільм “Собаче серце”(1990 рік)