Понад 300 зразків тканин людей, убитих нацистами, будуть поховані в Берліні 13 травня, через 74 роки після закінчення Другої світової війни. Про це повідомляє німецьке видання Bild am Sonntag, передає Радіо Свобода.
Зразки тканини невеликого розміру зберігалися в будинку професора анатомії Берлінського університету Германа Штіве, де їх виявили спадкоємці професора у 2016 році і передали лікарню «Шаріте».
Пізніше стало відомо, що професор відбирав тканину під час анатомічного дослідження тіл, у деяких випадках і через кілька хвилин після вбивства людей у берлінській в’язниці Пльотцензеє.
Директор берлінського Меморіального центру німецького Опору Йоханнес Тюхель вивчив зразки тканини і описав їх. Копія тексту була передана до редакції видання Bild.
Зокрема Тюхель дійшов висновку, що Штіве систематично допомагав нацистському рейхсміністру юстиції в приховуванні слідів злочинних дій. У Штіве працював шофер, який доставляв йому з в’язниці тіла в’язнів з числа учасників опору. Він знімав з жертв прикраси, що містили золото, або золоті коронки.
Професор ретельно записував результати анатомічних досліджень, які він проводив. Із 184 тіл 172 були жіночими.
Штіве помер у 1952 році від інсульту.