Колегія суддів Конституційного суду України відкрила конституційне провадження за поданням 49 народних депутатів щодо конституційності закону України, що зобов’язує Українську православну церкву (Московського патріархату) в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).
Як повідомляється на сайті КС, йдеться про закон “Про внесення зміни до статті 12 закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять в структуру (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка, згідно із Законом України, визнана такою, що здійснює військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”(від 20 грудня 2018 року №2662-VІІІ).
“Здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Палати суду”, – сказано на сайті Конституційного суду.
Як повідомлялося, 18 січня 2019 року нардепи від “Опоблоку” і низка позафракційних парламентаріїв подали в КС подання про відповідність Конституції закону про перейменування УПЦ (МП). Конституційне подання підписали 49 народних депутатів, переважно від фракції “Опозиційний блок” (зокрема її голова Вадим Новинський), а також від групи “Відродження” (Антон Кіссе, Андрій Шипко) і позафракційні (Володимир Литвин та виключений з “Опоблоку” Юрій Бойко).
У тексті конституційного подання, опублікованому на сайті КС, нардепи, зокрема, просять відкрити конституційне провадження щодо відповідності Основному закону цього закону про перейменування УПЦ (МП), визнати цей закон неконституційним.