753 до н. е. — вважається датою заснування Риму.
Згідно з легендою, саме в цей день латиняни брати-близнюки Ромул і Рем на місці, де їх вигодувала вовчиця, заснували місто, назване згодом Римом. Насправді ж легенда про Рома і Рема з’явилась десь в четвертому столітті до н. е., а саме цю дату заснування Риму запропонував у 1 столітті до н. е. римський вчений Марк Терентій Варро. За грецькими ж міфами, Ромул і Рем є нащадками троянця Енея, єдиного, згідно з “Іліадою” Гомера, з героїв оборони Трої, кому вдалось вижити. Його подорож до Риму описана в “Енеїді” Вергілія – за нею і Август, перший римський імператор та сучасник Віргілія, і Юлій Цезар, попередник Августа як правителя Риму, були нащадками Енея. Сучасні дослідження показали, що в античних легендах немало достовірного – археологічні знахідки на Палантині поселень середини 8 століття до н. е. підтвердили традиційну дату заснування Риму як селища латинів і сабінів, яке стало розростатись після будівництва біля нього етруської фортеці.
1920 рік —у Варшаві, між Польщею та УНР підписано загальну і торгово-економічну конвенції.
Ці конвенції визнавали незалежність УНР, гарантували її уряду морально-політичну та економічну допомогу і декларували національно-культурні права полякам в Україні і українцям у Польщі. Водночас Польща відмовлялась від претензій на поширення до кордонів Речі Посполитої 1772 року і визнавала розмежування по колишньому російсько-автрійському кордону.
В 1960 році новою столицею Бразилії стало місто Бразиліа, збудоване за чотири роки за проектом архітектора Оскара Німейєра; керівництво країни було перенесене сюди з Ріо-де-Жанейро.
1993 року на телеканалі CBS почався показ серіалу “Уокер, техаський рейнджер” з Чаком Норрісом у головній ролі.
У 2000 році Держдума Росії ратифікувала договір про повне припинення ядерних випробувань
Народилися:
У 1758 році — Арина Родіонівна Яковлєва, няня російського поета Олександра Пушкіна.
1816-го народилася Шарлотта Бронте, англійська письменниця (“Джен Ейр”).
1922 рік — Станіслав Ростоцький, радянський кінорежисер.
Два фільми Станіслава Ростоцького номінувалися на премію Американської кіноакадемії— “А зори здесь тихие”, “Белый Бим, чёрное ухо”. Три його картини, згідно опитувань журналу “Советский экран”, визнавалися кращими фільмами року — “А зори здесь тихие”, “Доживём до понедельника”, “Белый Бим Черное ухо”.
В 1926 -му — Єлизавета II, королева Великої Британії (з 1952 року) з династії Віндзорів.
Окрім цього, Єлизавета II править також Британськими заморськими територіями, але не як їх королева, а як королева Сполученого Королівства. Вона також: Голова Співдружності Націй, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил, Лорд Острова Мен, Верховний управитель Церкви Англії, Захисниця віри, Герцог Нормандії, Верховний вождь Фіджі. Формально Єлизавета ІІ — наймогутніший монарх світу.
У 1987 році народилася Анастасія Приходько, українська естрадна співачка. Переможниця 7-го сезону російського шоу “Фабрика зірок”.
Анастасія Приходько представляла Росію на конкурсі “Євробачення-2009”, де посіла 11-місце. 4 квітня 2010 року співачка народила дівчинку.