За даними МВС Франції в суботу в 24-й акції руху “жовтих жилетів” загалом у країні взяли участь 23,6 тис. людей. Про це пише Інтерфакс-Україна.
Найбільш масові події розгорталися в Парижі, де на вулиці вийшли 2,6 тис. учасників, а також у Страсбурзі і Бордо, зазначає газета Le Figaro.
У французькій столиці протестні заходи відбулись без значних інцидентів. Було здійснено більше 10 превентивних затримань.
У Страсбурзі “жовті жилети” мали намір провести маніфестацію “національного і міжнародного масштабу” із залученням учасників протесту з Бельгії та Німеччини. Всього акція зібрала близько 2 тис. учасників, серед яких невелика кількість німців.
При спробі попрямувати в заборонені владою для маніфестацій квартали установ Євросоюзу і Ради Європи виникла напруженість. Сили правопорядку застосували сльозогінний газ у відповідь на каміння і пляшки, що летіли в них.
Надалі примкнулим до маніфестантів погромникам вдалося досить близько підібратися до Ради Європи, але їх також вдалося відкинути. При цьому вони підпалювали сміттєві урни, намагалися нагромаджувати барикади. Місцева префектура заявила про збиток міському господарству Страсбурга. Затримано 26 осіб. Кілька маніфестантів отримали поранення.
У Бордо не зазначено істотних інцидентів. Акції в суботу також пройшли в Марселі, Ліоні, Монпельє, Камбре і інших містах.
Слід зазначити, попередньої суботи в акції “жовтих жилетів” взяли участь 27,9 тис. осіб. Зокрема в Парижі – близько 9 тис.
На думку низки коментаторів, частина учасників руху “жовтих жилетів” цієї суботи вирішили зробити паузу, щоб зосередитися на масових демонстраціях 1 травня спільно з профспілками. Але і в нинішній, 24-й акції, вже брали участь представники Загальної конфедерації праці Франції.
Нагадаємо, масштабні акції французького руху “жовтих жилетів” почалися у Франції в листопаді минулого року в знак протесту проти підвищення цін на паливо. Надалі вимоги протестуючих поширилися на боротьбу із зубожінням населення, підвищення мінімальних зарплат і пенсій, поліпшення соціального захисту. Наразі вони придбали явного політичного забарвлення аж до закликів до відставки президента Еммануеля Макрона, в політиці якого багато французів вбачають причину своїх життєвих труднощів.
У багатьох випадках дії “жовтих жилетів” виливалися в безлади, погроми і зіткнення з поліцією. До лав маніфестантів впроваджувалися хулігани і мародери. В результаті заходи влади проти учасників були посилені, і поліція заборонила проведення протестних акцій в низці місць, зокрема – в центрах великих міст, історичних кварталах і поблизу об’єктів стратегічного значення.