Правозахисна благодійна організація Reprieve повідомляє, що офіційне прес-агентство режиму оголосило на минулому тижні про 37 страт. Про це пише УНН з посиланням на Daily Star.
Більшість страчених були засуджені в Спеціалізованому кримінальному суді (SCC), на секретному антитерористичному трибуналі Королівства, і, як стверджується, щонайменше троє із страчених були неповнолітніми під час їх передбачуваних злочинів.
Так, Абдулкарим аль-Хаваджі, якому було 21 рік, був обезголовлений перед натовпом після того, як його звинуватили в “тероризмі” за те, що він відправив повідомлення про протест, коли йому було всього 16 років.
Як зазначає видання, аль-Хаваджі був мусульманином-шиїтом — групою, яку часто називають єретиками і переслідують у Саудівській Аравії, де домінують суніти (сунітський напрям ісламу є державною релігією країни — ред), — і, як повідомляє видання, був підданий тортурам за допомогою електричних кабелів, що і змусило юнака зізнатися.
Іншого страченого, Муніру аль-Адаму, було всього 23 роки, коли його заарештували у 2012 році, і, як повідомляється, його ноги були так сильно побиті, що йому довелося кілька днів повзати на руках і колінах.
Іншою жертвою став Муджаба аль-Суікат, якому було всього 17 років, коли він був заарештований за участь в антиурядовому протесті.
За матеріалами видання, підліток планував почати нове життя в США, вивчаючи англійську мову і фінанси в Університеті Західного Мічигану. Але його жорстоко побили, в тому числі, били по ступнях ніг, перш ніж він “зізнався” в злочинах проти держави, в тому, що організації з захисту прав людини назвали тортурами і “фіктивним судом”.
Муджаба був також обезголовлений на цьому тижні, попри протести університету і наполегливість, що він як студент подавав “великі сподівання”.
Згідно з міжнародним правом незаконно застосовувати смертну кару до людей, які скоюють злочини, коли їм ще не виповнилося 18 років.
Лондонська Амністія заявила, що 11 жертв режиму, були засуджені за шпигунство на користь головного противника королівства, шиїтського мусульманського Ірану. Вироком для них стала смертна кара у 2016 році.
Заступник генерального директора Reprieve Гаррієт Маккаллох сказала:
“Багато речей можуть бути використані для виправдання смертного вироку в Саудівській Аравії (кронпринца) Мухаммеда бен Салмана, включаючи “непослух королю”, “підготовку банерів з антидержавними гаслами” і “підбурювання через соціальні мережі. Муджаба аль-Суікат і Абдулкарим аль-Хаваджі були підлітками, які поділилися інформацією про мирні протести на своїх мобільних телефонах”.