Японські інженери створили проектор, який автоматично фокусує зображення на поверхні на підставі даних з камери глибини. Це також дозволяє проектору міняти саме зображення при зміні відстані до екрана. В якості прикладу розробники показали як таку систему можна використовувати для перегляду зрізів, отриманих на багатошаровому комп’ютерному томографі. Розробка буде представлена на конференції CHI 2019, інформує Ukr.Media.
Система розроблена інженерами з лабораторії Масатоші Ісікави (Masatoshi Ishikawa) Токійського університету. Ця група вже декілька років займається розробкою високошвидкісних динамічних проекційних систем. Наприклад, інженери з цієї лабораторії навчили проектор відстежувати зміни поверхні екрану і таким же чином деформувати зображення, яке проектується, завдяки чому при проекції на одяг у спостерігача виникає відчуття, що зображення надруковане на ньому. Пізніше вони навчили цю систему відстежувати рухи предметів і реалістично «перефарбовувати їх і «міняти» матеріал, з якого вони складаються.
У своїй новій роботі японські інженери навчили проектор відстежувати зміну відстані до екрана і адаптувати зображення відповідним чином. В основі системи лежать високошвидкісний проектор, система лінз і камера глибини. Оптична система складається з трьох твердих лінз з фіксованими оптичними властивостями, а також лінзи зі змінною фокусною відстанню. В ній знаходиться невеликий об’єм рідини, який може змінювати свою форму під дією прикладеної напруги, через що змінюється її фокусна відстань.
Під час роботи система з допомогою камери глибини відстежує відстань до предмета, на який відбувається проекція, і постійно фокусує зображення. Крім того, залежно від відстані проектор може змінювати і саме зображення.
В якості прикладу потенційного застосування цієї системи розробники створили прототип медичного монітора для відображення томографічних знімків. Лікар, який тримає в руках екран, лист картону або іншу однорідну плоску поверхню, може відходити або підходити до проектора і таким чином переміщати область томографічного зрізу скана. При цьому проектор не тільки змінює саме зображення і фокусну відстань, але і змінює його розмір таким чином, щоб розмір проекції на поверхні завжди залишався однаковим.
У 2018 році американські розробники створили систему, що проектує на тіло пацієнта моделі його внутрішніх органів, отримані на основі знімок КТ або МРТ. Вона відстежує переміщення пацієнта і адаптує проекцію відповідним чином, завдяки чому виникає ефект прозорого тіла, всередині якого знаходяться моделі органів.